LifestyleZakupy

Co warto wiedzieć o noszeniu szalika

0
producenci dzianin

Szalik to akcesorium, które może okazać się najbardziej niezbędnym elementem zestawu zimowego przetrwania. Może to być także nerwowy zakup dokonany w celu uzupełnienia stroju lub przerażający prezent od znajomego. Jednak nauka, jak prawidłowo nosić szalik może stanowić pozytywny dodatek do obniżających się temperatur. Co warto wiedzieć o noszeniu szalika? Co rekomendują producenci dzianin?

Jak zawiązać i nosić szalik?

Sposobów na wiązanie szalika jest wiele. Każdy z nich wygląda na łatwy do noszenia, nie wyglądając, jakby spędzono mnóstwo czasu na jego dopasowaniu. Co więcej, jedynie jeden wymaga prawdziwego węzła, a reszta opiera się o zawijanie. Są nimi:

  • Sposób łatwy – jest wręcz najłatwiejszym sposobem noszenia szalika. Ręce w dół. To połączenie łatwości i ciepła, z których można korzystać zarówno z masywnymi, jak i mniej teksturowanymi szalami. Producenci dzianin zalecają, by stosować go ze średnimi i długimi szalami. Należy zarzucić szalik na szyję, pozostawiając jeden koniec dłuższy niż drugi. Kolejno owinąć długi koniec wokół szyi (raz dla szali średnich i dwa dla dłuższych) i wyregulować tak, aby końce były niemal symetryczne. Rekomenduje się pozostawić poluzowany dla chłodniejszej temperatury lub mocniej wyregulowany w celu uzyskania większego ciepła.
  • Sposób zrelaksowany – idealne rozwiązanie do utrzymania ciepła i swobodnego wyglądu. Należy użyć masywnego szala, jednak nie za grubego. Ten styl jest idealny na wietrzną pogodę, gdyż końce są bezpiecznie schowane i nie odsuwają się od ciała. Ten sposób przeznaczony jest dla średnich i długich szalików. Aby zawiązać szalik w ten sposób, należy zarzucić go na szyję tak, aby jeden koniec był znacznie dłuższy od drugiego. Kolejno owinąć długi koniec wokół szyi, aż pozostanie jedynie końcówka. Na samum końcu wystarczy już tylko wsunąć oba końce w owinięty materiał (chowając końce).
  • Sposób klasyczny – w tym przypadku węzeł jest obowiązkowy. Nazywany jest węzłem, gdyż „blokuje się” zamiast owijać. Metoda ta świetnie się sprawdza w zimne dni, ponieważ węzeł znajduje się blisko przy szyi i w zależności od materiału sprawdza się zarówno w stylu biznesowym, jak i swobodnym. Najlepiej stosować go do długich szali. Aby zawiązać szalik w ten sposób, należy założyć go w połowie długości. Kolejno trzeba zarzucić założony szalik na szyję (warto mieć jedną zapętloną stronę i jedną z dwoma końcami). Na samym końcu należy otwarte końce przeciągnąć przez zapętlony otwór i przeciągnąć, aby zacisnąć węzeł.

Co zalecają producenci dzianin w sytuacji, gdy szalik się strzępi?

Na samym początku należy wyobrazić sobie, że ulubiony szalik został całkowicie zawojowany. Poczucie bycia modnym i pewność siebie jest na najwyższym poziomie, jednak wchodząc do pokoju, zdejmując płaszcz i szal, można zauważyć, iż broda pokryta jest meszkiem. Te małe kulki (meszek, kulki) zazwyczaj nie ograniczają się do przyczepienia do brody, prawdopodobnie będą one obecne także na swetrze, we włosach oraz będą opadały jak futrzane śnieżki.

Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu, które nie obejmuje zdejmowania szala, przeciągania go poniżej brody w celu ukrycia meszków. Mniej dramatyczną opcją jest ustalenie z początku, z jakiego materiału wykonany jest szal.

W przypadku wełnianego szalika, producenci dzianin zalecają:

  • Ostrożne złożenie szalika;
  • Umieszczenie go w zamykanej plastikowej torebce;
  • Włożenie na noc do zamrażalki
  • Wyjęcie szalika z torby;
  • Wyjście na zewnątrz i stawienie czoła zimie bez strzępienia się.

W przypadku, gdy szalik jest wykonany z bawełny, dobre pranie może być najlepszym rozwiązaniem. W tym celu zaleca się ręcznie umyć szalik, dodając do wody do płukania łyżeczkę octu destylowanego i kolejno pozostawić go do wyschnięcia na płasko.

Jeśli jednak wyborem jest syntetyczny szalik, bardzo często problem strzępienia nie występuje, ponieważ są one tak zaprojektowane, aby się nie kosmacić ani nie strzępić.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Lifestyle