Dom

Co na podłogę w łazience

0

Wchodzimy do łazienki rozglądamy się i ciągle nam czegoś brakuje. Niby wszystko do siebie pasuje, mydło jest w dopasowanym do wystroju dozowniku, obok kubek na szczoteczki do zębów jednak stawiając stopy na podłodze, ciągle czujemy niedosyt. Jakoś zimno… brakuje dywanika.

Chodniki łazienkowe są doskonałym dodatkiem do tego pomieszczenia. Milej jest postawić stopy po kąpieli na czymś miękkim i ciepłym niż na zimnych płytkach. Są szczególnie przydatne, jeżeli w całym domu są podłogi ciepłe, z paneli czy desek, a w łazience są płytki. W takiej sytuacji chodząc boso, nie przeżywamy szoku, wchodząc do łazienki.

Wybór odpowiedniego dywanika do łazienki

Decyzja, jaki dywanik będzie najbardziej odpowiedni dla naszej łazienki, powinna być przemyślana. Zależy od tego, czy mieszkamy ze starszymi osobami dziećmi i czy mamy w domu zwierzę, które zostawia sierść. Do wyboru mamy kilka rodzajów dywaników

  • Chodniki łazienkowe z gąbki – proste w utrzymaniu, absorbują wilgoć i łatwo je utrzymać w czystości. Chodniki te jednak bardziej kojarzą się z basenem czy publicznymi łazienkami niż ze stylowym wnętrzem.
  • Maty antypoślizgowe z gumy – szczególnie przydatne, jeżeli z łazienki korzystają osoby starsze i dzieci. Maty antypoślizgowe można położyć na podłodze przed prysznicem czy wanną, ale także wewnątrz kabiny i wanny. Zmniejsza to możliwość poślizgnięcia się na mokrej podłodze.
  • Dywaniki bambusowe, z froty, mikrofibry – na rynku znajdziemy dywaniki z różnych materiałów i o różnych kształtach. Watro zwrócić uwagę na takie szczegóły jak długość włosia i kształt. Im grubszy i dłuższe włosie, tym ładniej się prezentuje, ale dłużej schnie. Okrągłe dywany pasują do pomieszczeń kwadratowych a podłużne do prostokątnych.

Jak dbać o chodniki łazienkowe

Najważniejsze, żeby po każdej kąpieli pozwolić naszemu dywanikowi wyschnąć do końca. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii i brzydkiego zapachu. Prawie każdy rodzaj dywanika można prać w pralce. Należy jednak pamiętać o doborze odpowiedniego programu do prania i wolnego odwirowywania. Maty wykonane z gąbki bądź tworzywa sztucznego wystarczy jedynie przetrzeć mokrą szmatką z detergentem.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom