DzieciRodzina

Gry GraviTrax – wciągająca zabawa dla całej rodziny

0
gry-gravitrax-wciagajaca-zabawa-dla-calej-rodziny

Czy gra opierająca się na eksperymentowaniu z grawitacją i prawami fizyki może być ciekawa? Ravensburger udowadnia, że tak! Stworzony przez tego producenta interaktywny system torów kulkowych GraviTrax wciąga wszystkich – dzieci i dorosłych, gwarantując długie godziny fascynującej zabawy. Na czym to polega, jakie korzyści przynosi granie i jak skompletować pierwsze tory?

Na czym polega gra GraviTrax? 

GraviTrax to specyficzna gra – tradycyjną planszę zastępuje tu rozbudowany system torów i zróżnicowanych przeszkód, a w roli pionków występują kolorowe kulki. Zasadniczym celem jest zbudowanie takiego systemu ścieżek, by doprowadzić swoją kulkę do celu. Dzięki zestawieniu ze sobą elementów konstrukcyjnych takich jak tory, zakręty, skrzyżowania, zwrotnice, wiry czy armatki można kontrolować prędkość i kierunek ruchu kulki, eksperymentując z różnymi ustawieniami.

Gra jest atrakcyjna na dwóch płaszczyznach. Pasjonujące jest już samo układanie i modyfikowanie ścieżek. Kolejny etap zabawy, czyli puszczanie kulek i obserwowanie ich biegu, może być równie ciekawy. Do tego dochodzi element rywalizacji – czyja kulka jako pierwsza trafi do celu? Uniwersalność gry GraviTrax polega na tym, że równie dobrze bawią się przy niej dzieci, nastolatki i dorośli. Przedział wiekowy określony przez producenta to 8–99 lat. Z myślą o młodszych i początkujących konstruktorach do zestawu dołączane są zadania i plany budowy torów, które następnie można dowolnie modyfikować. System jest bowiem modułowy, a wszystkie elementy do siebie pasują.

Dlaczego warto bawić się z GraviTrax? 

Wydana w 2018 roku gra natychmiast zyskała uznanie i popularność, czego dowodem jest uzyskany przez nią tytuł „Zabawki roku 2018” w kategorii Zestawy konstrukcyjne. Tytuł ten jest przyznawany produktom wartościowym, stymulującym rozwój dzieci, funkcjonalnym i wysokiej jakości, a przy tym spełniającym wymagania bezpieczeństwa. Co sprawiło, że gra GraviTrax zyskała to prestiżowe wyróżnienie? Zabawa w konstruowanie torów grawitacyjnych:

  • rozwija zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków;
  • pokazuje, jak działają prawa fizyki;
  • uczy cierpliwości;
  • pozwala ćwiczyć motorykę małą (zdolności manualne);
  • doskonali umiejętność współpracy;
  • pobudza wyobraźnię przestrzenną;
  • stymuluje kreatywność.

Grą można bawić się w pojedynkę, w parze lub całą rodziną – to świetny sposób na przyjemne spędzenie czasu z rodzicami, dziadkami czy przyjaciółmi. Wspólne granie uczy zdrowej rywalizacji, a budowanie w grupie rozwija umiejętność kooperacji.

Jaki zestaw GraviTrax wybrać? 

GraviTrax to nieskończone możliwości zabawy – tory można nieustannie modyfikować i rozbudowywać, dokładając nowe elementy z kolejnych zestawów. Na początku warto zaopatrzyć się w jeden z zestawów startowych. Większy z nich jest naprawdę spory, ponieważ składa się aż ze 185 części! Z czasem można dokupić zestawy uzupełniające, by urozmaicić grę i podnieść poziom zaawansowania – podpowiada pracownik internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy.

System GraviTrax obejmuje wspomniane już zestawy startowe i uzupełniające, a także pojedyncze dodatki takie jak pętla, wyrzutnia, armatka, kaskada, obracana tuba czy wulkan. Do tej pory powstały serie Standard, PRO i Extreme. Zabawę urozmaicić może bezpłatna aplikacja GraviTrax pozwalająca na wirtualne projektowanie torów i podglądanie ich z perspektywy pędzącej kulki. Przetestowane w ten sposób rozwiązania można wprowadzić w życie, budując wymyślone ścieżki z użyciem posiadanych zestawów.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci