Zdrowie

Jak poprawnie przeprowadzić detox organizmu?

0
Word detox is made from chia seeds. Green smoothies and ingredients. Concept of diet, cleansing the body, healthy eating

Nasz organizm w trakcie zimy zbiera wiele substancji, które nam szkodzą. Detox, który będziemy mogli przeprowadzić na wiosnę z pewnością pomoże nam w pozbyciu się ich, nabraniu energii i obudzeniu w sobie wiosennej chęci do życia.

Czym jest detoksykacja?

Zanim zaczniemy coś robić, warto wiedzieć, co dany termin oznacza, bo inaczej możemy się zaszkodzić. Czym zatem jest detoksykacja i dlaczego warto sięgnąć po aloes do picia, kiedy już się na to zdecydujemy? Detoksykacja, inaczej detoks czy też oczyszczanie organizmu to usunięcie złogów toksyn, które zalegają w naszym ciele, m.in. w jelitach. Toksyny, które są w naszym organizmie niekorzystnie wpływają na nas i nasze samopoczucie – odpowiadają one za spadek energii i suchość skóry. Detoks organizmu pomoże nam także pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i wspomoże w regulacji pracy jelit. Smog bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm, dlatego najlepiej zrobić detoks na wiosnę, kiedy to zjawisko zaczyna ustępować. Zimą nie miałoby to zbyt dużego sensu, bo musielibyśmy to robić bardzo często, a nie jest to zbyt bezpieczne.

Detoks – jak to zrobić?

Aby rozpocząć detoks organizmu, powinno się zrezygnować z soli i cukru oraz ciężkostrawnych potraw. Warto sięgnąć po aloes do picia, który pobudza jelita do działania i wspomaga w oczyszczaniu organizmu; pamiętajmy jednak, że aloes do picia może powodować skutki uboczne, a najpopularniejsza jest biegunka. Uważajmy zatem z aloesem do picia i nie stosujmy go więcej, niż jest to zalecone. Poza aleosem do picia, powinno się sięgnąć po dużą ilość wody z sokiem z cytryny, zioła, np. rumianek, mięta i pokrzywa, a także wprowadzić do diety błonnik i rośliny strączkowe. Warto jeść także warzywa, ale nie tylko przetworzone, także surowe! Zanim przejdziemy na dietę detoksykacyjną, powinniśmy się skonsultować z dietetykiem i lekarzem, żeby wiedzieć, czy taka dieta nam nie zaszkodzi. Ponadto, pamiętajmy, że środki przeczyszczające są niewskazane.

Czy detoksykacja jest Ci potrzebna?

Zanim postanowisz skorzystać z diety detoksykacyjnej, zastanów się, czy ta dieta jest Ci na pewno potrzebna. Może się bowiem okazać, że znużenie i złe samopoczucie spowodowane jest czymś innym, niż nadmiarem toksyn, a „przeczyszczenie” organizmu może pogorszyć sytuację, zwłaszcza jeśli zrobi się to w nieumiejętny sposób. Najpierw należy skonsultować się z lekarzem, dopiero potem podejmować tego typu kroki.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie