PodróżeRóżności

Łeba – niezwykłe polskie miasto, które zachwyca nie tylko latem

0

Łeba to miasto, które zapewnia cały ogrom atrakcji dzieciom i nie tylko – zarówno w sezonie, jak i poza nim. Jest ona jedną z najpopularniejszych polskich nadmorskich miejscowości, które zachwycają latem, jak i zimą. W zależności od jej części, potrafi być rozrywkowa jak Ibiza, bądź cicha i przytulna. Takie wakacje trzeba uwiecznić za pomącą urządzeń multimedialnych, aby móc wspominać je cały rok. Dużo osób o tym pamięta co można zaobserwować po częstości wyszukiwania w Google takich fraz jak „Łeba kamera” czy „Łeba aparat”.

Atrakcje turystyczne w Łebie i okolicach

Pomimo, iż Łeba jest miastem nadmorskim i kojarzy się głównie z plażowaniem i cieszeniem się słońcem, to i poza sezonem letnim oferuje multum innych atrakcji, które zrekompensują brak ładnej pogody. Jest to miasto, które rekomenduje się odwiedzić zarówno latem, jak i zimą.

Łeba to miasto, w którym nie ma takiego zjawiska jakim jest nuda. Osoby lubiące spacery (nawet w zimowe dni) koniecznie muszą udać się do Słowiańskiego Parku Narodowego, który wyróżnia się obecnością ruchomych wydm. Są one ponad 40-metrowymi wydmami, które można spotkać tylko w tym miejscu. Ponadto,decydując się na rodzinny wypad do Łeby, warto odwiedzić znajdującą się tam latarnię Morską Stilo, jak i Sea Park w Sarbsku oraz odwiedziny u fok.

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, ruchome wydmy znajdujące się na terenie Słowiańskiego Parku Narodowego (znajdujące się dokładnie 8 km od centrum miasta) są największymi wydmami w Polsce, które tworzą piękny pustynny krajobraz. To miejsce jest atrakcją na skalę europejską, która powstała w wyniku nawiewania piasku z brzegu morskiego.

Sea Park to miejsce, które zachwyci każdego małego turystę. Największym powodzeniem u dzieci cieszą się tam piracki pociąg oraz multimedialne show z małym wielorybem, Błękikiem.

Na terenie parku znajdują się makiety zwierząt morskich. Szczególnie rekomendowane jest odwiedzenie oceanarium prehistorycznego, w którym nie brak najróżniejszych morskich stworów, a także park miniatur latarni morskich.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będąc na wczasach w Łebie jest Sielska Chata. Jest to miejsce, które zarówno dorosłym, jak i dzieciom dostarczy niezapomnianych wrażeń. Miejsce to, oprócz wyjątkowego klimatu, oferuje swoim gościom trampolinę, boisko do siatkówki oraz kącik czytelniczy.

Przebywając nad Bałtykiem w okolicach Łeby rekomenduje się odwiedzić Muzeum Motyli oraz Muzeum Bursztynu, które zaskakują swoim bogatym zbiorem.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Podróże