DomKuchnia

Porządne żyrandole w kuchni – jak je zamontować?

0

Do samodzielnego montażu żyrandola w kuchni lub jakimkolwiek pomieszczeniu wcale nie jest nam potrzebna pomoc elektryka. Wystarczy jedynie odrobina wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, aby możliwe było samodzielne zamontowanie żyrandola. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, jak to wygląda!

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Bezpieczeństwo, to niezwykle istotna kwestia w kontekście wszelkich prac związanych z oświetleniem. Zanim przystąpimy do pracy upewnijmy się, że przewód który służyć będzie do zasilania naszych żyrandoli do kuchni nie będzie pod napięciem. W tym celu wystarczy jedynie wyłączyć właściwy obwód za pomocą przełącznika nadnapięciowego, czyli po prostu wyłączyć lub wykręcić bezpiecznik. Jeśli nie jesteśmy pewni, to można wyłączyć wszystkie obwody pojedynczo lub skorzystać z przełącznika różnicowego.

To jednak nie wszystko, przed dotknięciem przewodów warto jeszcze upewnić się za pomocą specjalnego wskaźnika elektrycznego, który zaświeci się przy obecności napięcia w danym obwodzie. Odłączone od napięcia przewody można następnie zamontować w kostce rozdzielczej – pamiętajmy jednak, o właściwym umiejscowieniu wszystkich przewodów.

Co następnie trzeba zrobić, zanim zamontujemy żyrandole do kuchni?

Konieczne jest umiejscowienie w suficie haka, który będzie miejscem mocowania wszystkich żyrandoli. W tym celu należy wziąć wiertarkę i dopasować właściwy haczyk wraz z kołkiem rozporowym. Pamiętajmy, żeby otwór na haczyki zamontować na tyle blisko, aby nie było potem problemów z ukryciem przewodów w obrębie osłony żyrandola. Wszystkie żyrandole do kuchni mają osłony dopasowane kolorystycznie do stylistyki lampy – ukrycie przewodów na pewno nie będzie żadnym problemem.

Finalny montaż lampy

Po połączeniu kostek rozdzielczych lampy i instalacji elektrycznej można bezpiecznie zawiesić i sprawdzić stabilność żyrandola. Żeby sprawdzić, czy nasze żyrandole do kuchni właściwie działają, dobrze przed zamknięciem osłony na chwilę włączyć napięcie i sprawdzić, czy oświetlenie poprawnie działa. Jeśli tak, to ponownie wyłączamy prąd, domykamy osłonę i cieszymy się z nowych żyrandoli do kuchni!

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom