BiznesRóżności

Profesjonalne konto maklerskie ze wsparciem ekspertów

0

Inwestorzy, którzy chcą realnie powiązać swoją przyszłość z obrotem papierami wartościowymi, mogą postawić na wsparcie ekspertów finansowych. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Gdzie możemy znaleźć takie propozycje?

Kto kwalifikuje się do skorzystania z rachunku profesjonalnego?

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że dostęp do najbardziej specjalistycznego wsparcia i zaawansowanych funkcji platform inwestycyjnych jest zazwyczaj zarezerwowany tylko dla wybranych inwestorów. Jednym z podstawowych wymogów jest wniesienie opłaty początkowej w znacznie większej wysokości niż przy standardowym koncie. W zależności od domu maklerskiego próg wejścia może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Często konieczne jest również posiadanie pewnego doświadczenia zawodowego w branży finansowej.

Profesjonalne konto maklerskie – dlaczego warto?

Do najważniejszych korzyści płynących z posiadania takiego konta są większe możliwości w kwestii dokonywania transakcji. Część mechanizmów ochrony zostaje wyłączona dla klientów profesjonalnych – to osoby, które powinny doskonale znać ryzyko związane z inwestycjami. Z rachunkiem tego typu można na przykład skorzystać ze zwiększonej dźwigni finansowej, a także uzyskać bardziej zaawansowane informacje w komunikacji z domem maklerskim.

Jednocześnie klienci profesjonalni powinni wciąż mieć zapewniony dostęp do mechanizmów ochrony inwestycji gwarantowanych przez prawo. Co więcej, można liczyć na dedykowane wsparcie od ekspertów finansowych. Pod tym względem warto zwrócić uwagę szczególnie na międzynarodowe banki inwestycyjne – Saxo to jedna z firm, która oferuje spory zakres pomocy dla klientów premium.

Inwestowanie z poradami od ekspertów

Wśród kluczowych zalet dotyczących konta profesjonalnego z pewnością należy podkreślić możliwość skorzystania ze specjalistycznego wsparcia. Często do danego konta przypisany jest wskazany opiekun, który oferuje stałą pomoc w prowadzeniu rachunku. Dzięki temu będziemy w stanie podejmować jeszcze lepsze decyzje przy obrocie różnymi aktywami – to niezwykle istotne w przypadku sporych kwot, które często znajdują się na profesjonalnych rachunkach. Dodatkowo klienci premium mogą liczyć na zaproszenia na różne wydarzenia i konferencje związane z finansami.

Warto przy tym zaznaczyć, że u sporej części brokerów posiadacze kont profesjonalnych mogą ponadto skorzystać z niższych stawek depozytu zabezpieczającego. Są to środki na rachunku, które przy otwieraniu pozycji mogą zostać zablokowane. Stanowią one pewną osłonę w przypadku utracenia zainwestowanych środków. Ze względu na fakt, że klienci profesjonalni z założenia sprawniej zarządzają ryzykiem niż zwykli inwestorzy, wymogi w kwestii depozytu zabezpieczającego są odpowiednio niższe, co z kolei odblokowuje więcej możliwości przy wykonywaniu transakcji.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes