DomMotoryzacja

Sprawdzone sposoby na czyszczenie lakieru samochodowego

0
glinka-do-lakieru

Aby lakier samochodowy nie stracił atrakcyjnego wyglądu, należy o niego dbać. Lakier samochodowy można czyścić na wiele sposobów. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Sposobem na zabezpieczenie powierzchni samochodu jest pokrycie go woskiem, powłoką ceramiczną lub glinką.

Co to jest glinka do lakieru i jak może pomóc dbać o lakier?

Z technicznego punktu widzenia glinka do lakieru to mieszanka polibutenu oraz cząsteczek ściernych, stosowanych w masach polerskich. Jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem, że powierzchnia samochodu jest właściwie przygotowana. Dogłębnie oczyszcza lakier, zapobiega osadzaniu się brudu, gdyż pozostawia śliską i gładką powłokę. Efekt hydrofobowy chroni auto przed zaciekami, woda spływa z lakieru. Glinka do lakieru zapewnia lepsze wiązanie wosku z lakierem i przedłuża jego trwałość.

Lakier warto glinkować, by go zabezpieczyć, bądź przed polerowaniem. Wszelkie zabrudzenia, bez etapu glinkowania, mogą zostać utrwalone i podkreślone pod warstwą wosku, sealantu czy powłoki. Niektóre plamy mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia lakieru, dlatego warto usuwać je na bieżąco z pomocą glinki do lakieru. Wszelkie drobinki asfaltu, nalotu czy trudne do usunięcia zabrudzenia znikną pod wpływem działania glinki. Jest ona również nieocenioną pomocą w czyszczeniu zakamarków, takich jak felgi, zderzaki czy lusterka.

Jak stosować glinkę do lakieru aby uzyskać pożądany efekt?

Przed przystąpieniem do nakładania glinki, dobrze jest auto oczyścić z zabrudzeń, bez mechanicznego kontaktu z lakierem. Glinka do lakieru powinna poruszać się po lakierze płynnie, dlatego można zastosować dowolny quick detailer. Dostępne na rynku glinki różnią się poziomem ścieralności. Mocno ścieralne skuteczniej usuwają zanieczyszczenia, jednakże mogą doprowadzić do delikatnych zarysowań lakieru. Bez obaw, zarysowania znikną po polerowaniu.

Glinkować można niemal wszystkie twarde powierzchnie, w tym szyby, elementy plastikowe czy reflektory. Jeśli glinka do lakieru będzie stosowana na plastiku, należy używać mniej agresywną wersję. Stosowanie glinki ma korzystny wpływ na przedłużenie żywotności padów polerskich.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom