Dom

Z czego może być wykonany piec koza?

0
z-czego-moze-byc-wykonany-piec-koza

Ze względu na panujący w naszym kraju klimat, wnętrza budynków mieszkalnych i użytkowych przez znaczną część roku muszą być dodatkowo ogrzewane, by zapewnić uzyskanie odpowiedniej temperatury. W zależności od wielkości obiektu i jego przeznaczenia można w tym celu korzystać z różnych urządzeń grzewczych. Wśród cieszących się popularnością znajdują się nie tylko kotły, ale także wolnostojące piece typu koza.

Dlaczego piece koza są popularne?

Urządzenia grzewcze, które mogą służyć jako źródło ciepła w systemach centralnego ogrzewania, są instalowane w większości powstających dziś budynków. Mają one jednak również wymagania, które sprawiają, że nie wszędzie można je zamontować. Problemem okazuje się zarówno wygospodarowanie miejsca potrzebnego na kotłownię, jak i rozprowadzenie rur po budynku oraz zawieszenie grzejników w poszczególnych pomieszczeniach. Alternatywą może być wybór pieca koza, ustawionego we wnętrzu, które ma zostać ogrzane. Plusem będą jego niewielkie wymiary i stosunkowo mała masa i fakt, że za sprawą odpowiednio dopasowanego czopucha i wkładu kominowego da się go umieścić w niemal dowolnym miejscu. Zaletą korzystania z pieców typu koza jest też przystępna cena zużywanego w nich opału – w zależności od konstrukcji mogą to być szczapy, brykiet, a nawet pellet drzewny.

Jakich materiałów używa się do produkcji pieców typu koza?

Piece typu koza są konstruowane tak, by ciepło powstające w procesie spalania mogło jak najłatwiej podnosić temperaturę powietrza znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia. W klasycznych konstrukcjach dzieje się to za sprawą zewnętrznych ścianek pieca, które nagrzewają się od płonącego ognia, po czym przekazują energię do opływającego je strumienia powietrza. W nowszych piecach stosowane są bardziej rozbudowane wymienniki i system wentylatorów wymuszających przepływ, możliwe jest więc osiągnięcie wyższej skuteczności. Do wytwarzania pieców wykorzystuje się materiały, które wyróżniają się dobrym przewodzeniem ciepła i wytrzymałością na wysoką temperaturę. Popularne są odlewy wykonane z żeliwa, które poza dobrymi parametrami użytkowymi oferują także stylowy wygląd. Uznaniem cieszą się piece stalowe, które wprawdzie nieco gorzej kumulują ciepło z uwagi na mniejszą grubość ścianek, lecz zarazem są sporo lżejsze. Dostępne są też piece typu koza z elementami ceramicznymi.

Nowoczesne i stylowe piece wolnostojące typu koza można znaleźć w ofercie firmy WkładyKominowe.pl. Sprzedaje ona również systemy kominowe ceramiczne i stalowe, w tym kominy dwuścienne, nierdzewne oraz kwasoodporne, a także wkłady kominkowe. Dostępne są ponadto przedłużenia kominowe i nasady.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom