UrodaZdrowie

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

0
na-czym-polega-zabieg-mezoterapii-mikroiglowej

Zabiegi kosmetyczne to ratunek na nawilżenie, odmłodzenie dekoltu, szyi oraz twarzy, a także niedoskonałości skóry. Jednym z najpopularniejszych metod medycyny estetycznej jest mezoterapia mikroigłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych, sterylnych ampułek ze składnikiem aktywnym. Osoba wykonująca zabieg dokonuje płytkich lub głębokich mikronakłuć (w zależności od stanu skóry i zamierzonego efektu). Jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który pozwala skutecznie walczyć z niedoskonałościami urody (np. przebarwieniami, oznakami starzenia, cellulitem). Podczas niego osoba wykonująca zabieg dokonuje precyzyjnych mikronakłuć w głąb skóry, np. na twarz, szyję, dekolt (głowica urządzenia do mezoterapii wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigiełek) – w taki sposób dostarcza do wnętrza ciała substancje aktywne. Lekko uszkodzony naskórek szybkie się regeneruje, dochodzi do stymulacji produkcji ważnych białek – kolagenu i elastyny (oba odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry).

Mezoterapia mikroigłowa jest wskazana głównie dla ludzi, którzy borykają się z różnymi problemami skórnymi – drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami, suchą skórą, bliznami potrądzikowymi i pozabiegowymi.

Preparaty do wykonania mezoterapii mikroigłowej (koktajle na rozstępy i blizny, przebarwienia, okolice oczu i skóry głowy, antycellulitowe i wyszczuplające) można odnaleźć w sklepie internetowym BeautyNova.

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Efekty mezoterapii mokroigłowej są najczęściej widoczne już po pierwszym zabiegu. Pojawia się wtedy rozjaśnienie skóry – widać, że staje się nawilżona, odmłodzona. Mezoterapia redukuje blizny potrądzikowe i pooperacyjne, poprawia jędrność i elastyczność skóry, zmniejsza rozszerzone pory, a także redukuje cellulit oraz zmarszczki mimiczne i statyczne.

Ów zabieg jest stuprocentowo bezpieczny. Jedynym widocznym skutkiem ubocznym jest lekkie zaczerwienienie skóry po mezoterapii (oznacza to, że skóra została pobudzona do regeneracji). Jeśli podczas gojenia pojawi się dyskomfort, warto ukoić go specjalistycznymi kosmetykami.

Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej

Nie każdy może poddać się mezoterapii mikroigłowej. Zabieg jest niewskazany dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Przeciwwskazania dotyczą także chorych na trądzik, nowotwory, zakażenia bakteryjne. Mezoterapia mikroigłowa nie może stykać się ze stanami zapalnymi skóry, znamionami, poparzeniami czy otwartymi ranami.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda