CiekawostkiUroda

Czy mężczyźni też mogą korzystać z botoksu?

0
czy-mezczyzni-tez-moga-korzystac-z-botoksu

Zabiegi medycyny estetycznej, podczas których wykorzystywany jest botoks, mieszczą się w ofercie licznych gabinetów mających na celu poprawę wyglądu swoich pacjentów. Czy są one przeznaczone wyłącznie dla kobiet? Dbanie o swój wygląd bardzo często kojarzone jest z płcią piękną, ale czy słusznie? Czy mężczyźni też mogą korzystać z botoksu? Odpowiedzi na te i na inne pytanie znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Do czego służy botoks w medycynie estetycznej?

W gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są rozmaite zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu korzystających z ich oferty osób. Na przykład w gabinecie medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie wykonywane są między innymi zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pacjenci poddają się w nim również mezoterapii igłowej, a także zabiegom, podczas których stosowana jest toksyna botulinowa.

Botoks to inaczej toksyna botulinowa, nazywana też jadem kiełbasianym. Medycyna estetyczna wykorzystuje tę substancję w celu zatrzymania, a nawet cofnięcia efektów procesu starzenia się skóry. W efekcie zastosowania zabiegów z użyciem toksyny botulinowej zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, przez co skóra wygląda młodzież niż przed zabiegiem. Botoks, który jest wstrzykiwany w określone mięśnie twarzy, blokuje ich zakończenia nerwowe, dzięki czemu dochodzi do ich rozluźnienia się. W rezultacie ich używanie nie powoduje marszczeń skory, a powstałe dotąd zmarszczki stają się niezauważalne.

Toksyna botulinowa służy do wygładzenia zmarszczek mimicznych powstałych w różnych partiach twarzy, na przykład wokół oczu, a także po ich boku. Jednak botoks na kurze łapki w Warszawie lub realizowany w innej miejscowości to niejedyny zabieg z użyciem toksyny botulinowej, który jest oferowany przez gabinety medycyny estetycznej. Do popularnych zabiegów tego typu należy również botoks na lwią zmarszczkę, botoks na zmarszczki wokół ust oraz botoks na okolice oczu.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej, podczas których wykorzystywana jest toksyna botulinowa?

Botoks przeznaczony jest zarówno dla pań, jak i panów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest nie płeć, tylko inne powody, na przykład ciąża i karmienie piersią. Botoks nie jest też stosowany u osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona i na inne schorzenia mięśniowe, a także na choroby nowotworowe i opryszczkę. Wykluczające z zabiegu jest również uczulenie na składniki preparatu, który ma być podczas niego zastosowany.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki