Niedoceniany zielony jęczmień

Niedoceniany zielony jęczmień

Dążąc do doskonałości nieustannie poszukujemy produktów spożywczych, które zapewnią nam maksimum substancji odżywczych przy minimum kaloryczności. Od naszej diety oczekujemy, że pozwoli ona zachować młodzieńczą sylwetkę a jednocześnie uzdrowi ciało, umysłowi zaś zapewni sprawność intelektualną. Jednym z produktów spożywczych, które w ostatnim czasie coraz więcej osób włącza do swojej diety w przekonaniu o jego wyjątkowych właściwościach jest zielony jęczmień.

Właściwości zdrowotnie zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień to kopalnia witamin oraz wartościowych składników mineralnych. Zawiera witaminy z grupy B, antyoksydanty w postaci witaminy C, E, betakarotenu oraz żelazo, magnez i cynk. Zielone łodygi młodego jęczmienia zawierają organiczne hormony oraz chlorofil. Ważnym dla człowieka składnikiem są aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie syntetyzować i muszą one być dostarczane naszego organizmowi z zewnątrz.

Antyoksydanty znajdujące się w zielonym jęczmieniu posiadają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wspomagają nasz system immunologiczny chroniąc organizm przed wirusami i stanami zapalnymi. Zielony jęczmień pomaga leczyć trądzik młodzieńczy i owrzodzenia skóry. Jednocześnie łagodzi bóle żołądka, bóle i obrzęki zapalne stawów. Chlorofil charakterystyczny dla wszystkich zielonych roślin odkwasza organizm wspierając go w odzyskaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zielony jęczmień wspomaga leczenie cukrzycy, chorób serca czy nadciśnienia tętniczego.

Zielony jęczmień na odchudzanie 

Zielony jęczmień  zawiera sporą porcję błonnika pokarmowego, który w naszym organizmie intensyfikuje metabolizm tłuszczów, dzięki temu zalecany jest do spożycia w okresie stosowania diety odchudzającej i leczeniu nadwagi oraz otyłości lub po prostu jako suplement regulujący czynności organizmu. Zielony jęczmień obniża także stężenie cholesterolu we krwi a dzięki frakcji błonnika nierozpuszczalnego korzystnie wpływa na system pokarmowy usprawniając jego pracę i zmniejszając, w długim okresie czasu, ryzyko powstania nowotworu jelita.

 W jaki sposób spożywać zielony jęczmień? 

Zielony jęczmień dostępny jest w postaci zielonego proszku dodawanego do jedzenia. Jednak znacznie prostszym rozwiązaniem jest stosowanie go w postaci kapsułek. W aptekach stacjonarnych i online oraz sklepach ze zdrową żywnością można otrzymać ten suplement diety produkowany przez co najmniej kilka firm. Zielony jęczmień gorvitazielony jęczmień A-Z Medica, czy DozProduct młody jęczmień to produkty zapewniające bogactwo najlepszych cech rośliny. Osoby stosujące ten suplement zwracają przede wszystkim uwagę na poprawę samopoczucia i przypływ dobrej energii. Zmiany można również zaobserwować na podstawie badań krwi i sukcesywnie poprawiających się wyników.