Różności

Bielskie atrakcje

0

Bielsko – Biała jest jednym z najważniejszych miast położonych u stóp Beskidu Śląskiego. Dawniej dwa odrębne miasta, Bielsko i Biała, dzisiaj tworzą jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich na terenie województwa śląskiego. Liczne zabytki zadowolą miłośników krajoznawstwa, zaś dla turystów górskich największą zaletą Bielska jest gęsta sieć szlaków turystycznych w okolicach miasta. Beskid Śląski oraz Beskid Mały to grupy górskie, których szczyty otaczają miasto z dwóch stron, zachęcając do pieszych wędrówek.

Głównym punktem Bieska jest plac Chrobrego. Nad nim góruje zamek Sułkowskich, będący obecnie siedziba muzeum. Ciekawe jest nie tylko wnętrze zamku, ale i jego bryła zewnętrzna. Tu neogotycki i neorenesans łączą się ze sobą, sprawiając, że ta okazała rezydencja jest jednym z najpiękniejszych budynków w mieście.

Nieco mniej znany niż plac Chrobrego jest bielski rynek, na którym panuje cisza i spokój. Otaczają go malownicze kamieniczki z XVII oraz XVIII wieku. Ozdobą rynku są również ustawione na nim figury św. Jana Nepomucena oraz Neptuna. Inną atrakcją Bielska jest jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra, który znajduje się na terenie „Bielskiego Syjonu”. To ważne miejsce dla bielskich ewangelików, którzy tu mają swą świątynię. Należy wpisać dla przykładu w Google taxi Bielsko i w czasie kilku sekund odszukasz taryfiarza, który obwiezie Cię po najlepszych atrakcjach w tym mieście. Wiele zabytków można zobaczyć również w Białej. To przede wszystkim okazały ratusz oraz oryginalny pomnik Reksia.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różności