DzieciKuchnia

Butelki dla noworodków – czym różnią się od siebie?

0
Butelki dla niemowlaków – różne szerokości i wielkości

Butelki dla noworodków znacząco różnią się między sobą – mają inne kształty, kolory, wielkości, a do ich produkcji stosuje się kilka rodzajów tworzyw. Część dostępnych modeli, jak na przykład Avent butelki mają przydatne udogodnienia, a dokładnie uchwyty, osłonki i inne dodatki sprawiające, że karmienie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Butelki dla niemowląt – jakie stosuje się materiały?

Różnorodność butelek sprawia, że większość rodziców ma spory problem z wyborem odpowiedniego modelu. Nie wiedzą, na co zwrócić uwagę i jakie cechy są szczególnie istotne. Dlatego w pierwszej kolejności skupimy uwagę na zastosowanych do produkcji materiałach. Producenci wykorzystują plastik, który jest lekki, trwały i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Jednak źle dobrany plastik jest niebezpieczny dla małego organizmu, stąd wybór certyfikowanego modelu zgodnego z europejskimi normami jest szczególnie ważny. Na przykład Avent butelki nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, między innymi BPA i są zgodne z europejskimi normami.

Wśród butelek z materiałów sztucznych wymienia się modele wykonane z polipropylenu określanego skrótem PP oraz tritanu. Na rynku dostępne są także modele silikonowe, ale występują stosunkowo rzadko.

Butelki szklane to alternatywa dla modeli wykonanych z plastiku. Mają zarówno mocne, jak i słabe strony. Przede wszystkim nie są tak komfortowe w użytkowaniu, gdyż są ciężkie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że się stłuką. Z kolei wśród zalet należy wspomnieć o dobrej jakości materiale, który jest ekologiczny, trwały i odporny na wysoką temperaturę, czyli butelki mogą być regularnie wyparzane, co pozwala usunąć wszystkie bakterie i zarazki.

Dostępne butelki są wyposażone w smoczki silikonowe albo kauczukowe.

Butelki dla niemowlaków – różne szerokości i wielkości

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, wybierając butelki, jest ich szerokość. Wąskie butelki nie potrzebują tyle miejsca, dlatego bez problemu zmieszczą się w torbie. Łączy się je ze specjalnymi smoczkami. Z kolei szerokie butelki z reguły są krótsze, ale mają taką samą pojemność. Ze względu na szeroki otwór łatwiej je umyć oraz napełnić – rodzice unikają rozlanego mleka czy wody. Wybiera się do nich szerokie smoczki, które sprawdzają się doskonale dla mam, które karmią zarówno piersią, jak i z butelki.

Avent butelki są dostępne w różnych rozmiarach. Mowa o pojemności. W przypadku kilkutygodniowego dziecka najlepszym rozwiązaniem jest mała buteleczka, gdyż maluch wypija nie więcej niż 60 ml. Kilkumiesięczne dziecku wymaga butelki o pojemności 150 ml. Z kolei roczne czy półtoraroczne dziecko powinno mieć model, który pomieści nawet 360 ml. Im większe dziecko, tym większa powinna być nie tylko butelka, ale również i smoczek, gdyż warunkuje ilość przepływającego płynu. Ważnym dodatkiem na butelkach jest skala ułatwiająca przygotowanie mleka.

Wybór odpowiedniej butelki wymaga sprawdzenia kilku parametrów, ale przełoży się na komfort spożywania posiłków dla dziecka i uniknięcie wad zgryzu.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci