DomTechnologie

Co powinien mieć inteligentny dom?

0

Więc chcesz zmienić swój „głupi” dom w inteligentny? Nie jesteś sam. Analitycy spodziewają się, że przemysł inteligentnych urządzeń domowych osiągnie w najbliższych latach swoje apogeum. Jednak co musi mieć w sobie dom inteligentny by móc być takim nazywany? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Must-have domu inteligentnego – podstawy

Od czego zacząć? Liczba gadżetów dostępnych do kupienia i ogromna ilość różnych marek może przytłoczyć użytkowników, którzy są gotowi cieszyć się lepiej wyposażonymi siedzibami zamieniając je na dom inteligentny. Nasza prosta lista zawiera kilka niezastąpionych urządzeń, od których możesz zacząć.

Asystent głosowy

Pierwszą rzeczą, którą chcesz uzyskać, jest asystent głosowy, który pomoże Ci kontrolować inteligentne urządzenia za pomocą głosu. Jednym z powodów, dla których gadżet ten powinien znajdować się na liście zakupów do domu inteligentnego, jest to, że może on współpracować z wieloma innymi zakupionymi produktami. Możesz ustawić alarmy, wykonywać wyszukiwania w Google, a nawet zamówić pizzę – tylko za pomocą głosu. Dodatkowo, kompatybilne gadżety pozwalają polegać na tym urządzeniu tak, aby ulepszyć aspekty inteligentnego domu, wykonując takie czynności, jak wyłączenie termostatu lub włączenie światła.

Inteligentny zamek

Kiedy Twój dom inteligentny ma równie inteligentny zamek, nie musisz się martwić o grzebanie za kluczami, gdy jest ciemno lub o to, że musisz zostawić kluczyk pod wycieraczką dla opiekunki do dziecka. Dzisiejsze opcje instaluje się w kilka minut i zapewniają wygodę połączoną z poczuciem spokoju. Najnowsze propozycje mają nawet technologię, która wyczuwa, czy jesteś w domu, czy też jesteś daleko od niego, czy chcesz zamknąć drzwi, czy zacząć je otwierać. Na przykład, gdy opuszczasz swoją dzielnicę lub znajdujesz się więcej niż 200 metrów od domu, dom inteligentny z takim zamkiem upewnia się, że drzwi są zamknięte. Jednak po powrocie, pozwala wejść. Takiej opcji nie może zabraknąć w żadnym domu który śmie się nazywać inteligentnym!

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom