Rodzina

Co warto wiedzieć o pracy w Holandii?

0

Jeśli chcemy wyjechać do pracy za granicę i nasz wybór padnie na Holandię, przed wyjazdem warto zapoznać się z warunkami panującymi w tym kraju i procedurami, takimi jak zwrot podatku z Holandii czy zasady płacenia podatków.

Przygotowania do wyjazdu

Zanim wyjedziemy do pracy, obowiązkowo musimy zapoznać się z zasadami, jakie panują w Holandii. Musimy pamiętać, że rynek holenderski różni się od polskiego, dlatego nie możemy pojechać tam bez informacji. Istotne jest także sprawdzenie, czy firma, za pośrednictwem której szukamy pracy na pewno jest prawdziwa i czy nie zostaniemy oszukani (żeby dowiedzieć się, czy firma jest uczciwa, możemy skorzystać ze strony, którą oferuje Ambasada Królestwa Niderlandii). Kiedy już upewnimy się, że otrzymamy uczciwą pracę, należy przygotować dokumenty – dokument tożsamości, dyplomy ukończenia szkół i kursów. Niektóre z tych dokumentów mogą wydawać się to zbędne, ale warto mieć je ze sobą, w razie gdyby nasz pracodawca potrzebował takich informacji. Ponadto, należy zadbać o ubezpieczenie zdrowotne.

Rozliczenie podatkowe w Holandii

Będąc w Holandii, jak w każdym kraju, obowiązkowe jest płacenie podatków. Należy zapoznać się ze wszelkimi informacjami z tym związanymi, co z pewnością ułatwi proces zwrotu podatku z Holandii, który ostatnimi czasy się zmienił. Jeśli nie mieszka się na stałe w Holandii, oraz pracuje się dla polskiej firmy i jest się tylko w delegacji, prawdopodobnie podatki będzie płacić się w Polsce, jednak jeśli mieszkamy w Holandii dłużej niż 183 dni w roku, bądź pracodawca ma siedzibę w Holandii czy pracujemy dla holenderskiej firmy, podatek będzie trzeba od pierwszego dnia pracy wiązać z holenderskim systemem podatkowym. Aby otrzymać zwrot podatku z Holandii, należy zasięgnąć informacji w odpowiednim urzędzie. Jeśli mamy problem z procedurami związanymi ze zwrotem podatku z Holandii, możemy poszukać odpowiedniej firmy, która nam pomoże.

Kto znajdzie pracę w Holandii?

W Holandii potrzeba wielu fachowców, ale znajdą się także prace sezonowe, od zbioru truskawek począwszy, na pracy w pralni kończąc. Holendrzy chętnie wspierają tymczasowych pracowników i zatrudniają studentów.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Rodzina