DzieciZakupy

Dobierz odpowiednie buty na zimę dla swojej pociechy

0

Wybór zimowego obuwia dla dziecka to niezwykle istotna kwestia, na którą warto poświęcić czas. Pamiętaj, że w tym wypadku design nie jest najważniejszy. Jakimi kryteriami kierować się więc przy zakupie dziecięcych butów na zimę?

Jakość ponad wszystko

Podczas wyboru butów dla dzieci należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dany model spełnia standardy jakościowe. Odpowiednie tworzywo i solidne wykonanie to w przypadku tego elementu garderoby absolutna podstawa. Musisz pamiętać, że maluchy są z reguły znacznie aktywniejsze niż dorośli, przez co obuwie narażone jest na szybsze zużywanie się. Aby buty dla dzieci nie uległy zbyt wczesnemu zniszczeniu, powinny być odporne na czynniki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne mogące pojawić się podczas intensywnego ruchu i zabaw na zewnątrz. Przyjrzyj się też, czy wybrany model jest właściwie wyprofilowany oraz czy noga dziecka jest w nim prawidłowo ułożona. W ten sposób zadbasz nie tylko o wygodę, ale też o zdrowie malucha, zapobiegając deformacjom i otarciom stóp.

Ciepłe i komfortowe buty na zimę

Zima to okres niskich temperatur i częstych opadów śniegu z deszczem. Aby nie narażać stóp dziecka na odmrożenie, należy dobrać ocieplane buty na zimę, które dodatkowo pokryte będą od zewnątrz specjalną warstwą wodoodporną. Zwróć uwagę na rodzaj wkładki – powinna być wykonana z naturalnego, przyjemnego dla skóry tworzywa. Kupując obuwie na zimę, sprawdź też koniecznie, czy zapewni ono maluchowi bezpieczeństwo podczas biegania na śliskich nawierzchniach. Zabawa na lodzie i śniegu będzie znacznie mniej ryzykowna, jeżeli wybierzesz buty z „traktorową” podeszwą antypoślizgową. Sprawne poruszanie się umożliwi też niewielka waga obuwia oraz elastyczny spód. Ciepłe, stabilne, nieprzemakalne buty dla dzieci znacznie podnoszą komfort małych użytkowników podczas zimowych harców i spacerów.

Rozmiar butów zimowych

Nikt z nas nie lubi nosić źle dobranych butów. Niewłaściwy rozmiar to ogromny dyskomfort i gwarancja uciążliwych, bolesnych pęcherzy i ran na stopach. Aby zapewnić swojej latorośli maksymalną wygodę, bardzo uważnie sprawdź wszystkie wymiary obuwia, a zwłaszcza długość wkładki. Bez względu na to, czy buty dla dzieci kupowane są stacjonarnie czy przez internet, konieczne jest dokładne przymierzenie ich przed rozpoczęciem użytkowania. Pamiętaj przy tym, że obuwie zimowe nieco różni się w tej kwestii od letniego czy wiosennego, ponieważ zwykle zakładane jest na grubszą skarpetę. Oznacza to, że wybrany model musi być o nieco dłuższy od stopy dziecka. Nie przesadzaj jednak – różnica powinna wynosić ok. 1 cm. Kupowanie znacznie większych butów to skazywanie malucha na niewygodę.

Jakie buty dla dzieci na zimę?

Gama rodzajów i fasonów zimowego obuwia dziecięcego jest naprawdę szeroka. Co zatem wybrać? Zwykłe, proste trzewiki czy botki to wygodna opcja na początek sezonu zimowego, gdy nie ma jeszcze dużego śniegu ani siarczystych mrozów. Gdy pojawią się intensywniejsze opady i niższe temperatury, lepszym wyborem będą traperki lub zapinane na rzepy kozaczki z wyższą cholewką. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w środku białej i mroźnej zimy są też klasyczne śniegowce. Tego typu buty dla dzieci świetnie sprawdzą się podczas aktywności na śniegu, zabezpieczając malucha przed wilgocią i chłodem.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci