CiekawostkiLifestyleRodzina

Dokąd wybrać się na ferie w 2022 roku?

0

Ferie zimowe to świetna okazja do złapania oddechu po gorącym okresie świątecznym zarówno w domu, jak i w pracy lub intensywnej nauce w szkole. To także okazja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, szczególnie gdy lubimy białe szaleństwo na stokach, a polskie warunki zdecydowanie temu sprzyjają. Gdzie wybrać się na ferie zimowe?

Ośrodki narciarskie w górskich klimatach

Tego w Polsce mamy pod dostatkiem. Możemy liczyć nie tylko na prawdziwy śnieg, którego w górach nie brakuje, ale także sztuczne ośnieżone stoki z pełnym zapleczem narciarskim. Oczywiście można skorzystać z atrakcyjnej propozycji tych najbardziej znanych, np. w Szczyrku, Białce Tatrzańskiej, Zieleńcu, Karpaczu oraz wielu innych, gdzie zimowemu szaleństwu będą mogli oddać się nawet rodziny z małymi dziećmi. To także miejsca, gdzie z powodzeniem można uprawiać lżejszą turystykę na górskich szlakach, co przypadnie szczególnie do gustu tym, który nie przepadają za nartami. Wystarczy więc tylko skompletować niezbędną zimową garderobę taką jak profesjonalne obuwie, kurtki, rękawiczki damskie, czapki, szaliki i wybrać się do ulubionej górskiej miejscowości.

Przyjemny relaks w ośrodkach uzdrowiskowych

Miejscowości uzdrowiskowe znajdziemy zarówno w klimatach górskich, jak i nadmorskich, a także w innych rejonach Polski – może więc być to pasjonująca wyprawa połączona ze zwiedzaniem pięknych miast i zabytków, relaksem w klimatycznych ośrodkach SPA i degustacją lokalnych potraw. Takie miejsca to także gwarancja, że być może nie natrafimy na duże tłumy miłośników nart, którzy raczej kumulują się przy ośrodkach narciarskich. Taki wypoczynek może więc być bardzo przyjemny, a nasze akumulatory naładują się do granic możliwości.

Cisza i spokój, czyli Bałtyk zimą

Morze Bałtyckie to miejsce wyjątkowe na mapie Polski, ale zazwyczaj odwiedzamy je przy okazji letniego urlopu. Zimą mamy gwarancję, że nie spotkamy zatłoczonych promenad i plaż, a na turystów natkniemy się sporadycznie. Być może właśnie z tego powodu warto odwiedzić zimą polskie morze i zobaczyć, jak przyjemny może być to pobyt, a na pewno zupełnie inny niż w czasie lata. Warto pamiętać, że zimowa aura nad morzem jest zdecydowanie bardziej dotkliwa, więc takie akcesoria jak wiatroszczelne i ciepłe kurtki są niezbędne, podobnie jak buty, rękawiczki damskie, ciepłe szale, kominy i czapki. Szum fal i przepastny horyzont zdecydowanie nam to wynagrodzą.

Smoki, białe damy i rycerskie klimaty

Ferie zimowe to także świetny czas, aby ujrzeć piękne polskie zamki i inne zabytki w zupełnie nowej odsłonie. Zamek Czocha, w Mosznej, a nawet Ogrodzieniec prezentują się w zimowym, śnieżnym klimacie zupełnie inaczej. Może się także okazać, że wiele z tych miejsc przygotowało na okres ferii zimowych atrakcyjny program zarówno dla dzieci, jak i starszych. Taki wyjazd można połączyć ze zwiedzaniem także innych zabytków, a gdzieś po drodze zdecydować się na relaks w popularnych termach, np. Chochołowskich, Uniejów, Bukovina czy Lądku-Zdroju. Taki wyjazd należy jednak dokładnie zaplanować, aby nic po drodze nie umknęło naszej uwadze.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki