Dom

Jak postawić domek bez potrzebnych zezwoleń?

0

Postawienie swojego własnego domu nie zawsze wymaga pozwolenia. Znowelizowany Prawo Budowlane pozwala bowiem na postawienie niewielkiego domu bez potrzebnego pozwolenia. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak postawić domki bez pozwolenia i co one nam oferują.

Dlaczego warto się zainteresować tą koncepcją?

Gdyż jest ona opłacalna ekonomicznie – szczególnie trzeba podkreślić fakt, iż postawienie takiego domu to koszt orientacyjny około 30-40 tysięcy złotych. W tej przestrzeni jesteśmy w stanie zmieścić nawet dwa pokoje, łazienkę oraz kuchnię – wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji. Projekty są bardzo proste i oparte są o gotowe moduły. Głównym atutem, jaki jednakowoż mają klasyczne domki bez pozwolenia to przede wszystkim kwestie tyczące się kosztów robocizny. Takową inwestycję jesteśmy w stanie zrealizować całkowicie samodzielnie – robocizna, zatrudnianie i poszukiwanie pracowników całkowicie w tym miejscu odpadają. Warto jest także rozważyć ten budynek, głównie ze względu na prostotę i funkcjonalność – zupełnie wystarczający są takowe domki bez pozwolenia, aby mieć wygodne miejsce do mieszkania na sam początek.Zupełnie odrębną kwestią jest fakt, iż unikamy naprawdę szeregu zobowiązań i wymogów związanych między innymi z koniecznością załatwiania wszelkich spraw urzędowych. Doświadczenia wyraźnie pokazują, że są to procedury niesamowicie czasochłonne, kosztowne i mocno angażujące. Ograniczenie biurokracji w materii konstruowania tak prostych budynków jest na pewno bardzo pozytywną kwestią i powinniśmy docenić takowe możliwości.

Jakie są parametry takiego obiektu?

Zgodnie z prawem wszelkiej maści domki bez pozwolenia mogą mieć maksymalną powierzchnię do 35m2. Jest to naprawdę wystarczającą powierzchnia, aby możliwe było zmieszczenie tam funkcjonalnego wnętrza – nawet dla dwóch dorosłych osób. Tego rodzaju koncepcje, w kontekście rosnących cen nieruchomości na pewno każą się kuszącym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom