KuchniaZdrowie

Jak szybko i bezpiecznie oczyścić organizm z toksyn?

0
Healthy natural ingredients containing dietary fiber. Healthy high fiber diet eating concept with antioxidants and vitamins. Panorama, banner

Coraz częściej wiele osób skarży się na różne, utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości. Bóle i zawroty głowy, senność, apatia i rozdrażnienie, brak apetytu lub nadmierny apetyt czy problemy ze snem i koncentracją. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej jest to brak zdrowej zbilansowanej diety, stres, brak ruchu i toksyny w organizmie.

Jak zrobić dobry detox?

Pij dużo wody!

To kluczowa sprawa, jeśli chcesz poczuć ulgę i zacząć przygodę z oczyszczaniem zaśmiecanego organizmu przez metale ciężkie i zbędne produkty przemiany materii. Woda oczyszcza drogi pokarmowe, ale też nawilża masy kałowe, dlatego nie powinny pojawiać się problemy z zaparciami. A wiadomo, że regularne wypróżnianie się pomaga szybciej pozbyć się toksyn z organizmu. Oczywiście picie wody w odpowiednich ilościach to także dobrodziejstwo dla innych narządów w organizmie, czyli np. nerek, wątroby czy mózgu. Efekty zauważysz też na swojej skórze, która staje się gładsza i wygląda na zdrowszą. Warto więc mieć przy sobie małą butelkę wody, aby zawsze móc nawodnić się i ugasić pragnienie.

Soki – pij na zdrowie

Jeśli nie masz blendera czy sokowirówki, to pomyśl nad ich zakupem. Świeże soki własnoręcznie robione są najpewniejsze i najzdrowsze. Przyrządzając na bazie owoców, czasami także z dodatkiem warzyw, smaczne smoothie, dostarczysz sobie mnóstwo cennych witamin i minerałów. Dobrze jest sięgać po nie także wtedy, gdy odczujesz głód, a nie chcesz jeść kolejnego posiłku. Soki są syte i odżywcze.

Przekąski – zdrowo i kolorowo

Dieta sałatkowa to smaczne rozwiązanie dla każdego, kto chce nie tylko oczyścić organizm, ale też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przygotowuje się je w kilka minut, a przyjemność jedzenia jest ogromna. Zdrowe, aromatyczne, z dodatkiem zdrowych tłuszczy np. oliwy z oliwek czy oleju lnianego czynią wiele dobrego dla organizmu. Warto dodawać do nich także nasiona, np. chia czy siemię lniane. Możesz zabierać je ze sobą do pracy, umieszczając w specjalnych pojemnikach i zabierać na drogę.

Błonnik witalny – oszuka twój głód

Te małe ziarenka są niesamowite, ponieważ pęcznieją w żołądku i nie odczuwa się głodu przez dłuższy czas. Oprócz tego błonnik witalny pobudza funkcje trawienia, oczyszcza jelita z toksyn i ułatwia wypróżnianie. Stosując regularnie błonnik witalny, możesz pozbyć się nieprzyjemnych zaparć, wzdęć i zrzucisz nadliczbowe kilogramy. Oprócz tego błonnik wiąże jony sodu, dzięki czemu poziom cukru we krwi może ulec obniżeniu, oraz obniża wchłanianie tłuszczów i węglowodanów.

Gdzie znajdziemy błonnik witalny? W babce płesznik i babce jajowatej. Pierwsza z nich wpływa na rozwój w jelitach dobrych kultur bakterii. Po zalania wodą ziarenek babki płesznik zaczynają pęcznieć i tworzy się z nich śluz, który ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach i w efekcie wypróżnianie.

Warto więc włączyć do swojej diety ww. błonnik witalny, dobrze się nawadniać i dużo się ruszać. Wysiłek fizyczny to także kluczowa sprawa, ponieważ pod wpływem ruchu usprawnia się praca jelit i wraz z potem usuwane są z organizmu toksyny.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Kuchnia