Uroda

Jak zadbać o wygląd paznokci?

0

Paznokcie wiele mówią o człowieku i jego stylu życia, podobnie jak dłonie. Dlatego właśnie warto o nie dbać i sprawić, by wyglądały zjawiskowo, co z pewnością pomoże nam w zrobieniu jak najlepszego, pierwszego wrażenia, zwłaszcza na pierwszej randce czy rozmowie kwalifikacyjnej.

Kilka ogólnych zasad

Są rzeczy, które z pewnością wzmocnią paznokcie, zanim będzie trzeba sięgnąć po odżywkę do paznokci. Choć odżywka do paznokci, którą kupimy w sklepie będzie dobra, to równie dobrym sposobem będzie stosowanie olejku rycynowego czy oliwy z oliwek z kilkoma kroplami soku cytrynowego. Te dwie domowe odżywki do paznokci wzmocnią ich płytkę, a dieta bogata w żelazo, białko, wapń, cynk i krzem pomoże utrzymać paznokcie w jak najlepszej kondycji. Produkty, które spożywamy powinny być pełnowartościowe, a posiłki zbilansowane. Jest to klucz do tego, by zawsze mieć mocne i zadbane paznokcie.

Odżywka do paznokci – jaką stosować?

Kiedy już wiemy, że domowa odżywka do paznokci sprawdzi się na wzmocnienie paznokci, warto wiedzieć, po jakie innego rodzaju odżywki sięgać. Przede wszystkim, należy dowiedzieć się, jaki ma się rodzaj paznokci. Dla kruchych i łamliwych idealna będzie odżywka do paznokci wzmacniająca. Z kolei regenerujące i odżywcze będą pomocne przy odbudowie płytki paznokci, np. po zdjęciu hybryd czy żeli. Z kolei wszelkiego rodzaju maseczki i oliwki można stosować do paznokci najbardziej zniszczonych, które wymagają dłuższej kuracji. Tego typu zabiegi będą pasować osobom, które zniszczyły paznokcie, np. w pracy i trudno je zregenerować.

 

Czego nie robić, by zachować zdrowy wygląd paznokci?

Tak jak jest kilka zasad, które pomogą zachować dobrą kondycję paznokci, tak jest też kilka rzeczy, których nie należy robić, bo zaszkodzi to naszym paznokciom. Jeśli pracujemy przy komputerze, paznokcie powinny być obcięte na krótko, ewentualnie można stukać w klawiaturę samymi opuszkami palców. Inaczej płytka paznokci zniszczy się i trudno będzie ją odbudować, jeśli notorycznie będziemy ją niszczyć stukaniem na klawiaturze. Malując paznokcie, należy pamiętać, że skubanie go, kiedy zacznie odpryskiwać jest bardzo złym nawykiem – także niszczy płytkę paznokcia i uszkadza ją. Jeśli chodzi w ogóle o malowanie paznokci, to warto robić sobie przerwy. Codzienne malowanie paznokci jest niezdrowe dla ich płytki i sprawia, że jest ona cieńsza i bardziej krucha. Polerka, którą stosuje się przy manicure również źle na nią działa, jeśli używa się jej zbyt często.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda