DomDzieci

Jaki płyn do prania dla niemowląt wybrać?

0

Maluszek, który pojawia się w naszym życiu, odmienia je o 180 stopni. Natłok nowych obowiązków jest w stanie przytłoczyć niejednego rodzica. Należy nauczyć się karmić, nosić, przebierać i dbać o noworodka. Jest to piękny czas, który sprawia rodzicom mnóstwo radości – pomimo że jest on pełen wyzwań i zmian. Nowo narodzone dzieci nie jedzą tego samego co osoby dorosłe, nie śpią w tych samych godzinach, nie mówią oraz mają bardziej delikatną skórę. W związku z powyższym warto zadbać, aby stosowane środki do prania ubranek miały jak najmniej potencjalnie szkodliwych środków. Jaki płyn do prania dla niemowląt wybrać?

Pranie ubranek dziecka – czy można robić je wraz z ubraniami pozostałych domowników?

Bardzo często młodzi rodzice zadają to pytanie. Przecież ubranka niemowlaka brudzą się nieustannie, a pralka, żeby poradzić sobie z tym problemem musi „pracować” dosłownie non stop. Zasadne i wygodne byłoby więc dorzucanie do licznych tetrowych pieluch, bodziaków, śpioszków, śliniaków czy bodów swoich rzeczy. Należy jednak zadać sobie pytanie czy jest to bezpieczne dla naszego maleństwa?

Za praniem rzeczy maluszka osobno przemawiają przede wszystkim względy higieny. Jak wiadomo, nawet temperatura 90 stopni nie jest w stanie zniwelować wszystkich zarazków oraz nie zapewnia uśmiercenia wszystkich bakterii znajdujących na ubrankach. Dodawanie więc rzeczy dorosłych domowników, które powinno prać się w zupełnie innej temperaturze oraz przy zastosowaniu innych środków piorących i programów, nie będzie sprzyjało dezynfekcji ubrań nowego członka rodziny. Oficjalne informacje podają, iż ubrania noworodka należy prać osobno do ukończenia przez nie jednego roku. Jednak każda mama, obserwując swoje dziecko sama, wie dokładnie, co mu szkodzi, a co nie, dlatego w przypadku gdy decyzja o praniu wspólnym przyjdzie wcześniej, to także nic złego. Wszystko zależy od rodzaju skóry noworodka i jej wrażliwości. W związku z powyższym warto zaplanować swoje pranie i maluszka tak, aby nie kolidowało ze sobą.

Drogeria internetowa i stacjonarne sklepy ze środkami czyszczenia – jakie produkty do prania ubranek noworodka?

Niemal każda drogeria internetowa i prawie każdy sklep ze środkami do prania zawiera w swojej ofercie takie środki do prania jak:

  • Płyn do prania dla niemowląt – na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów stworzonych do prania ubranek dla dzieci. Płyn jest alternatywą dla standardowego proszku do prania. Ubranka niemowlaka można także prać przy ich zastosowaniu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów specjalnie dostosowanych do ubranek dziecięcych. Pozbawione są sztucznych barwników oraz enzymów.
  • Proszek do prania dla dzieci – te przeznaczone dla niemowląt są hipoalergiczne, dlatego można je stosować już od pierwszego dnia życia maluszka. Proszek do prania dla niemowląt cechuje się delikatnym, niedrażniącym zapachem. Stosowany jest także przez osoby o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień.
  • Płatki mydlane – czasami może okazać się, iż ubranka dla dzieci trzeba będzie wyprać w rękach, najlepsze do tego będą specjalne płatki mydlane. Jest do dawny sposób uznawany przez nasze babcie za najlepszy. Płatki mydlane są niezwykle delikatne, przez co są one najbezpieczniejsze dla małych dzieci.
  • Szare mydło – doskonała alternatywa do prania ubranek dziecka w chemicznych środkach.

Jaka temperatura jest najlepsza w przypadku prania ubranek maluszka?

Gdy drogeria internetowa dostarczy nam już ulubiony płyn do prania ciuszków maluszka i niemal wszystko jest gotowe, czas zastanowić się nad temperaturą, w jakiej należy prac ubranka dziecka. Przez pierwsze chwile życia maluszka oraz nowo zakupione ubranka, jak i najbardziej brudzące się pieluchy tetrowe należy prać w 90 stopniach. Dla bezpieczeństwa zaleca się ustawić także dodatkowe płukanie. Im dziecko jest starsze, tym temperatura prania może być niższa. Gdy dziecko skończy już 3 miesiące, można zacząć prać jego ubranka 60 stopniach. Taka temperatura wody eliminuje roztocza, grzyby i najniebezpieczniejsze bakterie.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom