DzieciZakupy

Jakie akcesoria są przydatne podczas kąpieli małych dzieci?

0
jakie-akcesoria-sa-przydatne-podczas-kapieli-malych-dzieci

Kąpiel małego dziecka dla wielu rodziców często bywa bardzo kłopotliwa. Dziecko podczas kąpieli może być niespokojne, może mu się nudzić, dodatkowo rodzicowi zawsze bardzo zależy na tym, żeby zapewnić maluchowi jak najlepsze warunki i żeby naprawdę dokładnie go umyć. Na szczęście istnieje wiele przydatnych akcesoriów, które są bardzo pomocne przy kąpaniu dziecka. W naszym artykule dokładniej opisujemy te najważniejsze.

Przede wszystkim wanienka do kąpieli dziecka

Najważniejszym rodzajem akcesoriów, jakie warto jest mieć do dyspozycji w trakcie kąpieli dziecka jest wanienka. Obecnie w sklepach z artykułami dla dzieci dostępnych jest bardzo dużo rodzajów takich wanienek. Z tego względu podczas dokonywania wyboru wanienki, która będzie najlepsza do potrzeb dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, w jakim miejscu będziemy na co dzień kąpali dziecko. Czy będziemy to robili w łazience, czy może czasem także będziemy chcieli je kąpać np. w salonie? Od tego bowiem będzie również zależało to, na jakim podłożu wanienka zostanie postawiona. Najlepiej podczas wybierania wanienki będzie się zdecydować na akcesoria ze stabilnymi stojakami. Dzięki temu będzie można je zastosować w różnych warunkach i rodzic zawsze będzie mógł przyjąć podczas kąpieli prawidłową pozycję ciała. Z kolei jeżeli ma się pewność, że zawsze będzie się kąpało dziecko w łazience, a wanienka będzie po prostu wstawiona do zwykłej wanny lub do kabiny prysznicowej, żeby uniknąć częstego dźwigania ciężkiej wanienki z wodą, można się zdecydować na zakup wanienki z odpływem. W tym przypadku dobrym wyborem są też wanienki z siedziskiem. Ich największą zaletą jest to, że dziecko podczas kąpieli w niej może przebywać w dwóch pozycjach.  W przypadku niemowlaków jest to pozycja leżąca, ale nieco starsze dzieci będą mogły w takiej wanience także wygodnie usiąść.

Zabawki do kąpieli

Bardzo przydatnym rodzajem akcesoriów do kąpieli dla dzieci są odpowiednie, możliwe do stosowania w wodzie zabawki. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z akcesoriami dla dzieci i rodziców Forkids.pl:

Dzięki odpowiednim zabawkom do kąpieli rodzicom uda się po prostu szybko uspokoić malucha i spokojnie go wykąpać. Jeszcze lepszy efekt rodzice będą mogli osiągnąć, jeżeli wybrane zabawki będą dostępne dla malucha tylko w trakcie kąpieli. Dzięki temu, jeżeli dziecku dana zabawka lub forma zabawy naprawdę się spodoba, wtedy znacznie szybciej będziemy mogli namówić je do szybkiej wizyty w łazience. Żeby to jednak było możliwe, rodzice muszą wykazać konsekwencję w takich działaniach i naprawdę nie dawać swojemu dziecku możliwości kontaktu z tymi zabawkami w innych okolicznościach.

Dodatkowe akcesoria przydatne do kąpieli malucha

Sama wanienka i zabawki do kąpieli to oczywiście jeszcze nie wszystkie rodzaje akcesoriów, jakie mogą być bardzo przydatne podczas codziennej kąpieli dzieci. Często stosowane przez rodziców są np. termometry do wanienki. Dzięki nim rodzic może szybko sprawdzić, czy przygotowana dla dziecka woda nie jest zbyt gorąca lub zbyt zimna. Oczywiście taki termometr powinien być w pełni bezpieczny do użytkowania. Nie może zawierać żadnych ostrych części, nie powinien też móc się zbić. Kompletując dziecięce akcesoria do kąpieli warto też pamiętać o macie do wanienki, dzięki której dziecko nie będzie się w niej ślizgać. Warto jest również poświecić trochę czasu na wybór odpowiedniej myjki. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się np. myjki bambusowo-bawełniane, które mają właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie do kąpieli dziecka pieluszki muślinowej lub flanelowej.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci