TechnologieZdrowie

Koncentratory tlenu

0

Koncentratory tlenu to przykład postępu nowoczesnej medycyny, możemy śledzić. Kojarzycie wielkie butle, jakie były przy łóżkach chorych? Dzisiaj już ich nie ujrzymy, ponieważ zostały zastąpione właśnie przez koncentratory, czyli malutkie fabryki życiodajnego powietrza.

Funkcją tego urządzenia medycznego jest zapewnienie potrzebującemu  pacjentowi powietrza z wysokim stężeniem tlenu. Jest to wykonalne dzięki temu, że urządzenie oczyszcza powietrze z nadmiaru azotu, a w rezultacie możemy otrzymać powietrze z zawartością tlenu o wartości nawet do 90%. Tak zaawansowany techniczne koncentrator tlenu daje możliwość zapewnienia chorej osobie systematycznej i gwarantowanej zawartości tlenu we wdychanym powietrzu.

Kolejną niebagatelną korzyścią płynącą z użytkowania koncentratorów jest ich bezpieczeństwo. Archaiczne duże butle na skutek rozszczelnienia mogły spowodować nawet pożar. W przypadku specjalistycznych koncentratorów tlenu takiego zagrożenia nie ma. W wypadku poważniejszej awarii koncentratory dezaktywują się, co oznacza że stężenie tlenu w powietrzu nie rośnie. Powinniśmy wspomnieć jeszcze o prostej obsłudze, którą mają koncentratory tlenu. Jest to ważna cecha, która ma ogromne znaczenie dla pacjentów.

Powinniśmy także wspomnieć co nieco o niedoskonałościach nowych machin, którymi są oczywiście koncentratory tlenu. Suma, jaką musimy za nie zapłacić, to podstawowy minus, bo przecież nie każdy posiada od ręki wystarczająco wiele środków takie urządzenie, lecz zdecydowanie warto zaakcentować, że w niektórych przypadkach bywa to zakup na lata. Kolejny problem to uzależnienie od elektryczności. Tylko najnowocześniejsze modele to urządzenia mobilne. W standardzie konieczne jest nam stałe zasilenie.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Technologie