BiznesRóżności

Kredyt na inwestycje giełdowe

0

Inwestowanie na giełdzie pociąga za sobą konieczność obracania wysokimi sumami pieniędzy – tylko wtedy istnieje realna szansa na zarabianie dużych pieniędzy. Większość początkujących inwestorów nie jest w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie jednorazowo kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu na inwestycje giełdowe który jest jedną z form firmowego kredytu inwestycyjnego. Możliwość taką oferuje kilka banków spośród dostępnych na polskim rynku. Kredyt na inwestycje giełdowe jest proponowany szczególnie przez te banki, które są wyprofilowane na usługi wobec klientów biznesowych.

Kredyt na inwestycje giełdowe nie jest kredytem giełdowym a produktem przeznaczonym do określonego celu, dlatego oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku zwykłych kredytów konsumpcyjnych. Środki z kredytu są przelewane z banku na określone konto bankowe. Są to kredyty długoterminowe. Zanim zaciągniesz kredyt inwestycyjny na cele inwestowania na giełdzie, zastanów się, czy koszty takiego kredytu są adekwatne do możliwości zarabiania na kredycie. Należy policzyć oprocentowanie i wszelkie ryzyka, a następnie wybrać dobry bank. Banki potrafią diametralnie różnić się między sobą w kwestii zasad przyznawania kredytu inwestycyjnego, a także różnią się między sobą w kwestii samych warunków kredytowania i stosowania zabezpieczeń kredytu. Wiele banków dokładnie sprawdza, jakiego rodzaju inwestycja będzie finansowana przez kredytobiorców, dlatego nie możemy dziwić się, jeśli jeden bank nie zechce ze swoich względów finansować pewnych inwestycji, a drugi zrobi to bardzo chętnie.

Przy obliczaniu kosztów kredytu na inwestycje giełdowe należy wziąć pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale także koszty pośrednie, do których należą rozmaite analizy, których bank sobie życzy, a także ubezpieczenia, które trzeba dokupować z okazji zaciągania kredytu na inwestycje giełdowe. Tradycyjnie również należy sprawdzić, czy istnieje możliwość wcześniejszego spłacenia zadłużenia. Kredyty pod inwestycje giełdowe są dość unikalne wśród produktów kredytowych oferowanych przez banki – tutaj bardzo łatwo jest spłacić kredyt znacznie szybciej, wszystko ze względu na samą specyfikę inwestowania na giełdzie.

Posiadając jeden kredyt na inwestycje giełdowe nie można zaciągać już kredytu na ten sam cel w innym banku – praktycznie nigdy nie zdarza się możliwość uzyskiwania takich jednoczesnych zobowiązań. W przypadku kredytu na inwestycje giełdowe, jeśli nie będziemy spłacali swoich zobowiązań regularnie, będziemy musieli liczyć się z ryzykiem, że bank wypowie nam umowę kredytową i zażąda natychmiastowej spłaty zadłużenia. Tak też może się stać gdy stracimy w ocenie banku zdolność kredytową: https://pamietnikwindykatora.pl/utrata-zdolnosci-kredytowej-wypowiedzenie-umowy-kredytu/ (nawet jeżeli jeszcze nie występują zaległości w spłacie rat kredytu).

Jednakże, zanim weźmiesz kredyt po to, aby inwestować na giełdzie z tych pieniędzy, musisz mieć na uwadze to, że każdy doświadczony analityk stwierdzi, że w obecnych czasach nie ma to sensu. Zdecydowanie bardziej opłacalne jest inwestowanie powoli, z wykorzystaniem małych, własnoręcznie zarobionych środków.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes