Biznes

Kto może zostać kierownikiem

0

Pracownicy dzielą się na tych kreatywnych, którzy wykonują swoją pracę, ale dodatkowo wychodzą też z inicjatywą i prezentują swoje własne pomysły oraz tych biernych, którzy cały czas muszą być popychani do wykonywania obowiązków. Ci pierwsi kierowanie zespołem mają we krwi.

Osoba, która po krótkim czasie pracuje samodzielnie, potrafi zorganizować swoja pracę, rozwija się, jest dobrym materiałem na kierownika. Jeśli potrafi zarządzać swoim czasem, z pewnością nauczy się również kierować zespołem. Ludzie, którym cały czas trzeba przypominać o ich obowiązkach, i tacy, którzy nie potrafią znaleźć sobie zajęcia w wolnej chwili w pracy, raczej kierowniczych stanowisk nie obejmą.

Jakie cechy na kierownik

Kierownik powinien przede wszystkim znać się na pracy zespołu, nad którym będzie sprawować pieczę. Musi wiedzieć, kto się czym zajmuje i ile czasu na to potrzeba. Niezbędne mogą być szkolenia z zarządzania zespołem. Przyszły kierownik powinien potrafić rozmawiać z ludźmi, być wymagający, a jednocześnie wyrozumiały. Dobrze jest, jeżeli już przed objęciem stanowiska posiada autorytet u reszty pracowników. Komunikatywność jest bardzo ważną umiejętnością na wyższych stanowiskach. Kierownik powinien również być odporny na stres, empatyczny, stanowczy i zdyscyplinowany. Zasady, których przestrzegania wymaga od zespołu, powinien sam sumiennie respektować.

Jak wychować sobie kierownika z prawdziwego zdarzenia

Osoba, którą chcemy obsadzić na kierowniczym stanowisku, powinna przede wszystkim dobrze poznać firmę i procesy, jakie w niej zachodzą. Musi być lojalna wobec swojego pracodawcy, ale także wobec reszty pracowników. Dorosłej osoby nie da się za bardzo wychować, lepiej raczej poświęcić trochę czasu na poszukanie odpowiedniej osoby, która będzie po prostu uczciwa. Oczywiście warto zainwestować w szkolenia dla przyszłego kierownika, które mogą być pomocne w pełnieniu przez niego nowej funkcji np. szkolenia z zarządzania zespołem. Jest jeszcze wiele szkoleń, które potencjalny kierownik powinien przejść, jednak to zależy czym zajmuje się zespół przez niego prowadzony. Szkolenia z zarządzania zespołem powinien przejść zdecydowanie każdy, kto będzie kierować grupą ludzi.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes