Zdrowie

Leczenie endometriozy – czy może obyć się bez zabiegu chirurgicznego?

0

Endometrioza jest schorzeniem mającym wpływ na narządy rodne pań, gdzie śluzówka, która wyścieła środek macicy – rozwija się poza nią. Zazwyczaj rośnie w błonie wyścielającej pozostałe narządy rodne kobiety. W najgorszych przypadkach prawdopodobnie będzie pojawiać się za narządami rodnymi.

Endometrioza objawy

Najczęściej spotykanym niepokojącym sygnałem jest ból miednicy, zwłaszcza w dniach krwawienia miesięcznego. W miejsce regularnych skurczów przez które regularnie przechodzi wiele pań w dniach okresu, pacjentki z tym schorzeniem regularnie borykają się z ogromnym bólem, który zdarza się być niemożliwy do zniwelowania.

Pozostałe symptomy to:

ból podczas stosunku
dyskomfort przy oddawaniu moczu
obfite krwawienie w czasie krwawienia miesięcznego
biegunka
obstrukcja
wzdęcia
zmęczenie

Znalezienie ulgi od symptomów jest decydujące dla kobiet, które doświadczają tej przykrej przypadłości, zwłaszcza jeśli leczenie gruczolistości macicy nie zostało jeszcze zrealizowane. Jednak należy pamiętać o tym, że wypróbowano sporo ogólnie dostępnych kuracji, które można użyć, aby niemal natychmiastowo zniwelować uporczywe dolegliwości towarzyszące.

Gruczolistość macicy leczenie objawów bez skalpela

Pamiętaj że ciepło jest jedną z wiodących domowych kuracji, która możesz zastosować. Gorąco pomoże rozluźnić mięśnie miednicy, co jest ważne kiedy próbujesz zminimalizować skurcze bądź ból. Możecie używać z gorących kąpieli, termoforów oraz poduszek grzewczych, aby w krótkim czasie okiełznać skurcze.

Leki przeciwzapalne dostępne w sklepach i aptekach to warta rozważenia kuracja. Niewymagające recepty niesteroidowe substancje stosowane w leczeniu zapaleń powinny zapewnić ekspresową ulgę w męczących skurczach wywołanych endometriozą. Podstawowe substancje skuteczne w leczeniu omawianej choroby to:

ibuprofen
naproksen.

Nie należy przyjmować ich na czczo, aby uchronić się przed niestrawnością, a także nie zażywaj ich przez dłuższy okres czasu niż tydzień.

Wartą polecenia opcją będzie także olejek rącznikowy, który jest pożyteczny od czasów naszych babć w leczeniu endometriozy. Może być stosowany w początkowym stadium, przy pierwszych skurczach, aby dać szansę organizmowi przeciwdziałać rozrostowi nadmiernych komórek. Ważne jest, aby ta technika była praktykowana tylko przed okresem, nigdy w trakcie. Olejek rącznikowy winno się masować bezpośrednio na brzuchu, ale jeśli obchodzi Cię wędrująca śluzówka macicy oraz jej znaczenie w okresie ciąży – porozmawiaj ze swoim lekarzem. Możesz ponadto dodać do niego odrobinę odprężającego olejku eterycznego, np. lawendą, aby rozluźnić mięśnie miednicy i zastosować go w formie gorącego okładu, przyłożonego na brzuch.

Na uwagę zasługuje także kurkuma, stosowana z uwagi na jej potwierdzone przymioty przeciwzapalne, a te zdają się być cenne dla pacjentek skarżących się na objawy wspomnianego schorzenia. Może być również stosowana do długotrwałego łagodzenia endometriozy, bowiem niektóre testy utwierdzają tezę, że uzewnętrznia ona predyspozycję hamowania rozwoju opisanej choroby

 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie