UrodaZdrowie

Moringa olejodajna – jakie korzyści przynosi?

0

Moringa oleifera to roślina często nazywana drzewem podudzia, cudownym drzewem, drzewem ben oil lub chrzanem.

Moringa jest używana od wieków ze względu na swoje właściwości lecznicze i właściwości zdrowotne. Ma również właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwdepresyjne i przeciwzapalne.

Co jest w morindze?

Moringa zawiera wiele zdrowych związków, takich jak:

 • witamina A
 • witamina B1 (tiamina)
 • B2 (ryboflawina)
 • B3 (niacyna), B-6
 • kwas foliowy i askorbinowy (witamina C)
 • wapń
 • potas
 • żelazo
 • magnez
 • fosfor
 • cynk

Ma również bardzo niską zawartość tłuszczów i nie zawiera szkodliwego cholesterolu

Jakie są korzyści?

Uważa się, że Moringa ma wiele zalet, a jej zastosowania obejmują zdrowie i urodę, a także zapobieganie i leczenie chorób. Korzyści z moringi obejmują:

1. Ochrona i odżywianie skóry i włosów

Olejek z nasion Moringa korzystnie chroni włosy przed wolnymi rodnikami oraz utrzymuje je w czystości i zdrowiu. Moringa zawiera również białko, co oznacza, że ​​pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniem. Zawiera również składniki nawilżające i detoksykujące, które dodatkowo wzmacniają skórę i włosy.

Może skutecznie leczyć infekcje skóry i rany.

2. Leczenie obrzęków

Obrzęk to bolesny stan, w którym płyn gromadzi się w określonych tkankach ciała. Właściwości przeciwzapalne moringi mogą skutecznie zapobiegać rozwojowi obrzęków.

3. Ochrona wątroby

Moringa wydaje się chronić wątrobę przed uszkodzeniami powodowanymi przez leki przeciwgruźlicze i może przyspieszyć proces jej naprawy.

4. Zapobieganie i leczenie raka

Ekstrakty Moringa zawierają właściwości, które mogą pomóc w zapobieganiu rozwojowi raka . Zawiera również niazimicynę, która jest związkiem hamującym rozwój komórek nowotworowych.

5. Leczenie dolegliwości żołądkowych

Ekstrakty z moringi mogą pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń żołądka, takich jak zaparcia , zapalenie żołądka i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Właściwości antybiotyczne i antybakteryjne moringi mogą pomóc w hamowaniu wzrostu różnych patogenów, a wysoka zawartość witaminy B pomaga w trawieniu.

6. Walka z chorobami bakteryjnymi

Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe ekstrakty z moringi mogą zwalczać infekcje wywołane przez Salmonellę , Rhizopus i E. coli .

7. Uzdrowienie kości

Moringa zawiera również wapń i fosfor, które pomagają zachować zdrowe i mocne kości. Wraz ze swoimi właściwościami przeciwzapalnymi ekstrakt z moringi może pomóc w leczeniu stanów takich jak zapalenie stawów, a także może leczyć uszkodzone kości.

8. Leczenie zaburzeń nastroju

Uważa się, że Moringa jest pomocna w leczeniu depresji , lęku i zmęczenia .

9. Ochrona układu sercowo-naczyniowego

Silne przeciwutleniacze znajdujące się w ekstrakcie Moringa mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom serca i wykazano również, że utrzymują zdrowe serce.

10. Pomoc w gojeniu się ran

Wykazano, że ekstrakt z moringi pomaga zamykać rany, a także zmniejsza widoczność blizn.

11. Leczenie cukrzycy

Moringa pomaga zmniejszyć ilość glukozy we krwi, a także cukru i białka w moczu. To poprawiło poziom hemoglobiny i ogólną zawartość białka u badanych.

12. Leczenie astmy

Moringa może pomóc zmniejszyć nasilenie niektórych ataków astmy i chronić przed zwężeniem oskrzeli. Wykazano również, że pomaga w lepszym funkcjonowaniu płuc i ogólnym oddychaniu.

13. Ochrona przed chorobami nerek

Ludzie mogą być mniej podatni na rozwój kamieni w nerkach, pęcherzu moczowym lub macicy, jeśli spożyją ekstrakt z moringi. Moringa zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy, które mogą wspomagać poziom toksyczności w nerkach.

14. Obniżenie wysokiego ciśnienia krwi

Moringa zawiera izotiocyjanian i niaziminin, związki, które pomagają zatrzymać pogrubienie tętnic, co może powodować wzrost ciśnienia krwi .

15. Poprawa zdrowia oczu

Moringa ma właściwości poprawiające wzrok dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów. Moringa może zatrzymać rozszerzanie się naczyń siatkówki, zapobiegać pogrubieniu błon włośniczkowych i hamować dysfunkcję siatkówki.

16. Leczenie anemii i niedokrwistości sierpowatej

Moringa może pomóc organizmowi wchłonąć więcej żelaza, zwiększając w ten sposób liczbę czerwonych krwinek. Uważa się, że ekstrakt roślinny jest bardzo pomocny w leczeniu i zapobieganiu anemii i anemii sierpowatej.

Skutki uboczne

Każdy, kto rozważa użycie moringi, powinien najpierw omówić to z lekarzem.

Moringa może mieć właściwości przeciwpłodne i dlatego nie jest zalecana dla kobiet w ciąży.

Zgłoszono bardzo niewiele skutków ubocznych.

Ludzie powinni zawsze czytać etykietę na ekstrakcie i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dawkowania.

Zagrożenia

Niektóre z leków, o których należy szczególnie pamiętać, to:

 • Lewotyroksyna : Używana do zwalczania problemów z tarczycą. Związki zawarte w liściu moringi mogą wspomagać funkcjonowanie tarczycy, ale ludzie nie powinni przyjmować ich w połączeniu z innymi lekami na tarczycę.
 • Wszelkie leki, które mogą być rozkładane przez wątrobę : Ekstrakt z Moringi może zmniejszyć szybkość, z jaką to się dzieje, co może prowadzić do różnych skutków ubocznych lub powikłań.
 • Leki na cukrzycę : Leki na cukrzycę są stosowane w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, co moringa również skutecznie robi. Ważne jest, aby poziom cukru we krwi nie spadł zbyt nisko.
 • Leki na nadciśnienie : Moringa okazała się skuteczna w obniżaniu ciśnienia krwi. Przyjmowanie moringi razem z innymi lekami obniżającymi ciśnienie krwi może spowodować, że stanie się ono zbyt niskie.

Czy może pomóc w utracie wagi?

Dowody wykazały, że ekstrakt z moringi może być skuteczny w zmniejszaniu i kontrolowaniu przyrostu masy ciała u myszy. Wysoka zawartość witaminy B pomaga w sprawnym i wydajnym trawieniu i może wspomagać organizm w przekształcaniu żywności w energię, w przeciwieństwie do przechowywania jej w postaci tłuszczu.

Uważa się, że Moringa:

 • zmniejszyć przyrost masy ciała
 • pomagają obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi
 • zapobiegać stanom zapalnym
 • pomóc organizmowi zamienić tłuszcze w energię
 • zmniejszyć zmęczenie i poprawić poziom energii

Badania

Podobnie jak wszystkie suplementy, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie monitoruje moringi, więc mogą pojawić się obawy dotyczące czystości lub jakości. Istotne jest, aby zrozumieć słuszność twierdzeń producentów, czy jest bezpieczny w użyciu i jakie mogą być potencjalne skutki uboczne.

Istnieje wiele ostatnich badań potwierdzających korzyści, o których mowa powyżej, chociaż wiele badań jest nadal we wstępnych etapach lub testy przeprowadzono tylko na zwierzętach, a nie na ludziach, więc jest jeszcze wiele do zrobienia.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda