Dom

Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe – na co uważać w relacjach między działkowcami?

0

Posiadanie działki rekreacyjnej jest obecnie bardzo modne. Kiedy mamy wolne popołudnie, możemy zrelaksować się przy pracach ogrodniczych, nawet w centrum miasta. Weekend na działce to sposób na spędzenie czasu bez ponoszenia sporych wydatków, uciążliwości, związanych ze staniem w korkach oraz niepewnością pogody. Aby przebywanie na działce rekreacyjnej było komfortowe, koniecznie trzeba zainwestować w funkcjonalny domek ogrodowy, który zapewni schronienie, bieżącą wodę, energię elektryczną oraz miejsce do przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych.

Domek ogrodowy  lepszy niż u sąsiada

Nawet wśród życzliwych na co dzień działkowiczów zdarzają się punkty sporne, które mogą zaburzyć relacje, a nawet stać się powodem wzajemnie wykonywanych nieprzyjemności. Aby sąsiad zza ogrodzenia działki nie stał się wrogiem, przede wszystkim warto zachować odrobinę dystansu i indywidualności. Wasze rośliny nie muszą być takie same, żywopłot nie musi być równo przycięty, a domek ogrodowy Twój i sąsiada odmalowany tą samą farbą. Narzędzia ogrodowe również warto mieć własne, gdyż pożyczanie najczęściej działa na niekorzyść w obydwu kierunkach.. Relaks na działce to czas dla siebie. Oczywiście miło jest zamienić z sąsiadem kilka słów, ale posiadanie działki w pakiecie z towarzystwem sąsiadów nie jest korzystne na dłuższą metę. Pozwólmy sobie na luz i swobodę, nieskrępowaną koniecznością spędzania czasu z działkowymi sąsiadami.

Relacje sąsiedzkie poprawne, ale z dystansem

Zachowując odrobinę dystansu nie musimy odczuwać dyskomfortu, nie zapraszając sąsiadów działkowych na grilla. Jeśli zdecydujemy, że domek ogrodowy stanie się piętrowym miejscem letniego wypoczynku, sąsiad będzie mógł nam pogratulować, a nie korzystać z niego jak u siebie. Jasno określone zasady sąsiedzkiej zależności, w której nie tworzymy zbyt dużych zależności sąsiedzkich pozwalają uniknąć niekomfortowych sytuacji, związanych z chęcią zbytniej zażyłości lub wykorzystywaniem przyjaźni do pożyczek.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom