DomKuchnia

Poczytaj o kuchni

0

W jaki sposób zaprojektować pomieszczenie, w którym spędzamy każdego dnia przynajmniej kilka godzin? Kuchnia musi być maksymalnie funkcjonalna, bez względu na jej wielkość. Jeżeli zmagamy się z jakimikolwiek wątpliwościami, warto skorzystać z usług architekta wnętrz, by przewidział układ zabudowy w taki sposób, żeby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli projektowana kuchnia jest naprawdę malutka, powiększą ją półki przytwierdzone do ściany, zastosowane zamiast tradycyjnych szafek.

Jeżeli chcesz zadbać o przyjazny nastrój w kuchni, wybierz jasne kolory firanek czy rolet, żyrandola, obrusu oraz naczyń. Świetnie prezentuje się też kuchnia w barwach stonowanych, takich jak pochodne bieli i szarości. Tak właśnie wygląda wystrój w stylu skandynawskim – na pozór surowy, a w rzeczywistości miły dzięki łagodnym pastelowym kolorom.

Jeżeli używasz kuchenki gazowej do codziennego przygotowywania posiłków, rozsądnie jest zamontować w Twojej kuchni system detekcji gazu. Detektor gazu działa prawie tak samo jak czujnik czadu – zgłasza niebezpieczeństwo wizualnie i fonicznie, robiąc to natychmiastowo. Rozsądnie, jeśli system detekcji gazu jest stale zintegrowany z zaworem elektromagnetycznym, wówczas skracany jest napływ gazu do domu. System detekcji gazu zachowa najwyższą skuteczność, jeśli sensor umocujesz pod stropem, nad drzwiami lub nad oknem.

Oprócz wyglądu i bezpieczeństwa znacząca jest też posadzka w kuchni. Jaki materiał będzie najlepszy? Niektórzy wybierają na wykończenie typowe linoleum, biorąc pod uwagę jego niską cenę oraz możliwość niejednokrotnej wymiany. Jeszcze lepiej prezentują się płytki ceramiczne – charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i bez problemu można utrzymać je w czystości. Możesz zamontować także płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe. Kamień jest odporny na ścieranie i bardzo estetyczny.

Zanim wyposażysz swoją wymarzoną kuchnię, zastanów się, w jaki sposób porozstawiać sprzęty i dodatki. Dopilnuj także bezpieczeństwa i swobody przemieszczania się po jej wnętrzu.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom