Zdrowie

Poczytaj o pięknych zębach

0

Kamień nazębny potrafi skutecznie oszpecić każdy uśmiech. Nawet gdy zębom nie dolega nic innego, może pokryć je w pewnym momencie warstwa niechcianego nalotu. Mamy szczęście, że w dzisiejszych czasach położenie kresu temu problemowi nie jest wcale takie trudne.

Na pojawianie się kamienia wpływają na co dzień picie kawy i herbaty, czerwonego wina czy soków. Negatywny wpływ na stan naszych zębów mają też twarda woda i papierosy. Na samym początku na zębach nawarstwia się miękki osad, który stosunkowo łatwo samemu usunąć. Jest to nic innego jak bakterie zespolone ze śliną. Po jakimś czasie płytka przemienia się w twardy osad, wymagający już niestety wizyty u dentysty.

Przede wszystkim dobrze dbaj o swój uśmiech żeby przypadkiem nie pozwolić na sytuację, w której zacznie wytwarzać się na nich kamień. Regularnie myj zęby przy pomocy szczoteczki sonicznej, stosuj nici dentystyczne oraz płyn do płukania ust. Nie sposób jednak w 100% skutecznie uchronić się przed osadem. Jeśli chcesz wybrać się na zdjęcie kamienia z zębów, a nie jesteś przekonany, gdzie dokładnie masz możliwość to zrobić, należy wprowadzić do wyszukiwarki określoną frazę, np. skaling lub wybielanie zębów Łódź. Musisz jedynie wybrać tyko tę najlepszą, przeglądając opinie o danym lekarzu. Stomatolog użyje skalera do czyszczenia zębów, a wibracje emitowane przez urządzenie bez problemu rozbiją kamień.

Dbaj o swoje zęby każdego dnia, i pod żadnym pozorem nie pozwól, aby niechciany kamień spowodował problemy z dziąsłami. Regularne wizyty u dentysty i higiena jamy ustnej to podstawa!

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie