BiznesPodróże

Polacy we Włoszech – życie i praca

0
praca Włochy
praca Włochy

Mieszkanie we Włoszech jest marzeniem nie jednego Polaka. Kraj ten kojarzy nam się z wyśmienitą pogodą, smacznym jedzeniem oraz atmosferą jedyną w swoim rodzaju. Jakie są zalety życia we Włoszech? Jak wygląda praca w tym kraju? Jak pomoże pomóc nam agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca?

Agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca

Jedną z podstawowych zalet tego pięknego kraju jest klimat. Pogoda wprost rozpieszcza, słońce świeci przez większość roku i nie uświadczymy tu mrozu. Kuchnia włoska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wcale się temu nie dziwimy, dodając do tego ze składniki są tanie i łatwo dostępne. Włosi to ludzie, którzy żyją zdala od europejskiego pędu. Ludzie cieszą się długim życiem i spokojem. Często godziny spotkań czy odjazdy autobusów są tylko umowne a nie na konkretne godziny z minutami. Mieszkając we Włoszech nie musimy odkładać, aby wybrać się na tropikalne wakacje, wystarczy pojechać samochodem lub pociągiem na najbliższą lazurową plaże i cieszyć się słońcem. W dodatku w zasięgu ręki mamy mnóstwo muzeów i innych historycznych miejsc do zwiedzania. Zaletą mieszkania w tym kraju jest również poznanie nowej kultury. Znajdziemy tu naprawdę ciekawą mozaikę kulturową i językową.

Agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca

Wyjazdy do Włoch w celach zarobkowych nie są już tak popularne, jak kiedyś, ze względu na kryzys. Jednak szczególnie w sezonie praca dla Polaków się znajdzie. W dalszym ciągu poszukiwane są tu osoby w charakterze opiekunek do dzieci i osób starszych. Na zatrudnienie możemy liczyć jako pomoc domowa. Osoby, które mają doświadczenie jako pielęgniarki, pracownicy budowlani z kwalifikacjami oraz inżynierowie również nie będą mieć problemu ze znalezieniem pracy. Latem podczas sezonu, możemy szukać pracy w kurortach turystycznych, hotelach czy restauracjach. Osoby do pracy w gastronomi na przykład barmani, kelnerzy oraz kucharze są również mile widziani. W dalszym ciągu popularne są oferty do pracy na winnicach, plantacjach oraz sadach. Nie obowiązuje tu praca minimalna a każda branża wyznacza swoje normy. Na jakie zarobki możemy liczyć? Zwykle jest to od 50 do 100 euro za dzień.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes