Polacy we Włoszech – życie i praca

praca Włochy
praca Włochy

Mieszkanie we Włoszech jest marzeniem nie jednego Polaka. Kraj ten kojarzy nam się z wyśmienitą pogodą, smacznym jedzeniem oraz atmosferą jedyną w swoim rodzaju. Jakie są zalety życia we Włoszech? Jak wygląda praca w tym kraju? Jak pomoże pomóc nam agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca?

Agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca

Jedną z podstawowych zalet tego pięknego kraju jest klimat. Pogoda wprost rozpieszcza, słońce świeci przez większość roku i nie uświadczymy tu mrozu. Kuchnia włoska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wcale się temu nie dziwimy, dodając do tego ze składniki są tanie i łatwo dostępne. Włosi to ludzie, którzy żyją zdala od europejskiego pędu. Ludzie cieszą się długim życiem i spokojem. Często godziny spotkań czy odjazdy autobusów są tylko umowne a nie na konkretne godziny z minutami. Mieszkając we Włoszech nie musimy odkładać, aby wybrać się na tropikalne wakacje, wystarczy pojechać samochodem lub pociągiem na najbliższą lazurową plaże i cieszyć się słońcem. W dodatku w zasięgu ręki mamy mnóstwo muzeów i innych historycznych miejsc do zwiedzania. Zaletą mieszkania w tym kraju jest również poznanie nowej kultury. Znajdziemy tu naprawdę ciekawą mozaikę kulturową i językową.

Agencja pracy za granicą – Polacy we Włoszech – życie i praca

Wyjazdy do Włoch w celach zarobkowych nie są już tak popularne, jak kiedyś, ze względu na kryzys. Jednak szczególnie w sezonie praca dla Polaków się znajdzie. W dalszym ciągu poszukiwane są tu osoby w charakterze opiekunek do dzieci i osób starszych. Na zatrudnienie możemy liczyć jako pomoc domowa. Osoby, które mają doświadczenie jako pielęgniarki, pracownicy budowlani z kwalifikacjami oraz inżynierowie również nie będą mieć problemu ze znalezieniem pracy. Latem podczas sezonu, możemy szukać pracy w kurortach turystycznych, hotelach czy restauracjach. Osoby do pracy w gastronomi na przykład barmani, kelnerzy oraz kucharze są również mile widziani. W dalszym ciągu popularne są oferty do pracy na winnicach, plantacjach oraz sadach. Nie obowiązuje tu praca minimalna a każda branża wyznacza swoje normy. Na jakie zarobki możemy liczyć? Zwykle jest to od 50 do 100 euro za dzień.