Zdrowie

Potencja – problem wielu mężczyzn

0
Man having erectile problem in bedroom

Problemy z potencją to dla wielu mężczyzn wielkie utrapienie. Kiedy zbliżenia seksualne z ukochaną osobą stają się frustrujące, wtedy potęgują się objawy natury psychicznej. Mogą pojawić się wtedy depresje, nerwice, nerwowość, apatia i przede wszystkim zaniedbywanie relacji z partnerem, dlatego walka z tą przykrą dolegliwością jest tak bardzo ważna.

Skąd się to bierze?

O wysokiej skali problemu można wywnioskować na bazie szerokiego poruszania go w mediach i pismach branżowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „Co na potencję” aby zobaczyć, do jak wielu stron zostaniemy odesłani. Mnóstwo porad, złotych myśli opinii i doświadczeń, które trzeba przesiać przez gęste sito, aby dowiedzieć się czegoś istotnego i przeciwdziałać swojemu problemowi. Co na potencje może mieć największy wpływ? Przede wszystkim stres, ale też niedobre relacje między partnerami. Pojawiające się kłopoty w związku, nieporozumienia itd., to wsyztsko odbija się mocnym piętnem na wzajemnych relacjach, także tych intymnych.

Zaburzenia erekcji występują też u mężczyzn, którzy nie dbają o swoje zdrowie, źle się odżywiają, stosują różne używki, za mało czasu poświęcają na aktywność fizyczną i żyją w ciągłym biegu. Tak samo wszelkie problemy z układem nerwowym (nerwica, depresja) sieją wiele zniszczenia w organizmie, co na potencję ma duży wpływ.

Kolejny czynnik to zaburzenia w gospodarce hormonalnej oraz uszkodzenia impulsów nerwowych i zaburzenia z dopływem krwi do przyrodzenia. To wszystko są istotne kwestie, które należy brać pod uwagę

Co na potencję? – jak sobie radzić?

Przede wszystkim należy zmienić nawyki żywieniowe. Konieczne jest włączenie do jadłospisu większej ilości świeżych warzyw i owoców, zrezygnowanie z cukrów prostych i szkodliwych tłuszczów odzwierzęcych, a zastąpienie ich zdrowymi tłuszczami roślinnymi, np. oliwą z oliwek, nasionami chia czy olejem lnianym. W aptekach można dostać ziołowe tabletki bez recepty, w których składzie znajduje się np. miłorząb japoński czy żeń-szeń. Oprócz tego należy pamiętać o codziennej dawce ruchu na świeżym powietrzu, zdrowym śnie oraz ograniczeniu stresu. Stosowanie się do tych wskazówek i łączenie ich z przyjmowaniem odpowiednich leków powinno znacznie poprawić potencję lub całkowicie wyeliminować problemy erekcją.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie