Biznes

Szybki i sprawny zwrot podatku z USA

0

Wielu naszych rodaków mieszka lub pracuje w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli pracują oni legalnie, to każdego roku opłacali podatek, który mogą odzyskać. Co warto wiedzieć o zwrocie podatku z USA? Komu przysługuje i jakie dokumenty są niezbędne?

Zwrot podatku z USA – co warto o nim wiedzieć?

Odzyskać podatek ze Stanów Zjednoczonych samodzielnie nie jest łatwo, gdyż trzeba bardzo dobrze znać prawo podatkowe. W dodatku zdecydowanie różni się ono od naszego. Komu należy się zwrot podatku? Wszystkim, którzy pracowali legalnie, nie zależnie czy była to praca na własną rękę, czy poprzez studencki program Work and Travel. Podatki w Stanach Zjednoczonych wynoszą 1– 10% dochodu. . Najpopularniejszy podatek dochodowy pobierany jest przez urząd IRS. Najłatwiejszą drogą, aby postarać się o zwrot podatku z USA, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy. Co należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednią pomoc? Zwróćmy uwagę na wysokość oferowanego zwrotu oraz prowizje, jaką pobiera dana firma. Warto również podpytać znajomych o jej opinie albo sprawdzić jej renomę w internecie.

Zwrot podatku z USA – jak się przygotować?

Jeżeli jesteśmy jeszcze w USA, warto odpowiednio się przygotować, aby zwrot podatku przebiegł szybko i sprawnie. Chociaż pracodawca ma obowiązek wysłać nam dokument W–2, warto na wszelki wypadek zachować nasze poprzednie wypłaty od wszystkich pracodawców. Upewnijmy się też, czy nasz pracodawca posiada nasz dokładny adres w Polsce, na który będzie mógł wysłać dokument. My również powinniśmy posiadać adres oraz dokładną nazwę firm i miejsc gdzie pracowaliśmy. Jakie jeszcze dokumenty będziemy potrzebować? Niezbędna jest kopia paszportu i wizy oraz kopia karty Social Seciurity. Jeżeli podczas pracy nasz pracodawca wpłacał zaliczki na Medicare albo Social Security, być może uda się uzyskać zwrot gotówki. Średni podatek, który płaci pracownik wynosi około 800 dolarów, taki zastrzyk gotówki z pewności przyda się każdemu. Warto więc poszukać profesjonalnej firmy, która zatroszczy się o zwrot naszego podatku.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes