Zdrowie

W jaki sposób psychoterapia online może pomóc w prowadzeniu biznesu

0

Przedsiębiorcy coraz częściej spoglądają w kierunku psychoterapii online w kontekście dbania o dobrostan swoich pracowników. Nie od dzisiaj wiadomo, że umiejętność zrównoważonego balansowania pomiędzy życiem osobistym, a zawodowym jest jednym z kluczowych czynników wpływających na właściwe funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.

W dzisiejszym świecie w którym cierpimy z powodu permanentnego braku czasu, presji rywalizacji w wyścigu o sukces zawodowy, coraz częściej decydujemy się na wsparcie psychoterapeutyczne, co nie umknęło uwadze firmom, które coraz chętniej wprowadzają możliwości skorzystania z psychoterapii online jako formy benefitu dla pracowników. W tym artykule skupimy się na badaniu korzyści jakie psychoterapia online niesie zarówno jednostkom jak i korporacjom, starając się poddać analizie rosnące zainteresowanie tą formą wsparcia w środowisku biznesowym.

Jakie są różnice pomiędzy terapią online, a jej tradycyjną, stacjonarną wersją?

Terapia online zasadniczo nie różni się znacząco od tradycyjnej terapii stacjonarnej. Sam proces przeprowadzenia sesji, jej długość i przede wszystkim metody pracy terapeuty pozostają niezmienne.

Główną, wynikającą już z samej nazwy różnicą, jest miejsce interakcji między terapeutą, a pacjentem, które odbywa się w sieci i za pomocą urządzeń wyposażonych w kamerę takich jak na przykład laptop, tablet czy też smartfon.

W związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem tą formą terapii, dynamicznie rośnie również liczba platform oferujących psychoterapię online, tym samym pozytywnie wpływając na konkurencyjność branży, podnosząc standardy i co również ważne – umożliwiając łatwiejszy dostęp do tego rodzaju usług, dzięki czemu umówienie konsultacji oraz rozpoczęcie leczenia jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze platformy oferującej terapię online?

Podstawowymi kryteriami wyboru usług terapeutycznych online powinno być doświadczenie placówki w obszarze prowadzenia terapii online oraz dostęp do certyfikowanych terapeutów.

Dodatkowo, w trakcie poszukiwań warto zwrócić uwagę na transparentne opinie oraz informacji zamieszczane przez klientów w sieci.

Jednym z najbardziej zaufanych tego typu serwisów jest trzymsie.pl, które od lat wspiera osoby borykające się z trudnościami natury psychicznej. Jak mówi Piotr Chełchowski, współzałożyciel firmy: „Nasze doświadczenie w branży psychoterapii online liczy już ponad 12 lat, w trakcie których zawsze stawialiśmy i w dalszym ciągu stawiamy na naukowo udokumentowaną skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Nieustannie powiększamy bazę terapeutów, dostosowujemy się do potrzeb klientów oraz chcąc być na bieżąco z wszelkimi nowinkami, stawiamy na innowacje i poszerzamy ofertę o pakiety dla firm (psycholog dla firm), które pomogą lepiej zadbać o zdrowie psychiczne pracowników, przekładając się na ich wydajność, a także wysoką motywację w miejscu pracy”.

W jaki sposób pakiety usług psychoterapeutycznych dla firm mogą wpływać na właściwą kondycję psychiczną pracowników?

Współczesne platformy oferujące pakietowe pomocowe w zakresie wsparcia psychoterapeutycznego starają się spełnić różnorodne potrzeby pracowników, zapewniając kompleksową opiekę na tym polu.

Wyróżniające się serwisy świadczące usługi psychoterapii online dla firm obejmują nie tylko pomoc psychologiczną, ale także ich adaptację do indywidualnych potrzeb pracowników, zapewniając szerokie spektrum wsparcia, począwszy od pomocy w rozwijaniu kompetencji miękkich, poprzez dostosowaną do potrzeb konkretnego pracownika terapię indywidualną, aż do nielimitowanego dostępu do wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, dzięki czemu pracownicy mogą szybko i dyskretnie skorzystać z pomocy w sposób poufny i dyskretny.

Warto nadmienić, że niektóre serwisy oferują ponadto pakiety kursów samopomocowych które nie tylko zwiększają efektywność zespołu, ale również pomagają w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, co przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników oraz pomaga zachować właściwy poziom motywacji w miejscu pracy.

Dlaczego warto rozważyć ofertę wsparcia psychoterapeutycznego pracowników dla firm?

Wybierając pakiet psychoterapii dla przedsiębiorstw, zapewnimy wszystkim zatrudnionym dostęp do wysoko wykwalifikowanych ekspertów oraz wartościowych materiałów wideo i szkoleń, które umocnią właściwe relacje w zespole, podnoszą efektywność wykonywanej pracy i będą skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

Warto pamiętać, że tworząc zdrowe środowisko pracy i wspierając pracowników w trudnych chwilach, budujemy również zaufanie do nas jako pracodawcy, co niewątpliwie zbliża nas do osiągnięcia wyznaczonych celów biznesowych.

Kapitał ludzki stanowi kluczowy element w biznesie, dlatego inwestowanie w rozwiązania, które dbają o dobro pracowników w niedalekiej perspektywie z pewnością przełoży się na wzrost efektywności i długoterminowy sukces prowadzonego biznesu.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie