Zdrowie

Witamina C lewoskrętna – co jest faktem, a co mitem?

0

Witamina C – jej najważniejsze właściwości dla naszego stanu zdrowia są doskonale znane niemal od niepamiętnych czasów, jednakże czy od jakiegoś czasu tak często polecana witamina C lewoskrętna dla naszych pociech, osób dojrzałych i wszystkich innych zainteresowanych tematem wolności od chorób występuje na pewno oraz czy bezsprzecznie jest lepsza? Przy pomocy tego tekstu rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące tego problemu.

Witamina C – i jej wszystkie warianty

Bez wątpienia powinniśmy rozpocząć od początku a także nie zapominać o prawidłowej terminologii, aby najlepiej uzmysłowić sobie, jakie w rzeczy samej witamina C lewoskrętna właściwości ze sobą niesie i czy zaiste będą one dla naszego organizmu najważniejsze. Wyjdźmy od tego, że, o ile traktujemy ogólnie o E300, to spotykamy się z rozumianą tak właśnie reakcją, w jakiej zauważalny jest między innymi kwas askorbinowy. Czasami odnajdziemy przy tym konkretnym składniku oznaczenie w formie litery L – która określa, w jaki sposób konkretnie przedstawia się konfiguracja atomu C, czyli węgla w łańcuchu bocznym cząsteczki. Gdy spotkamy się z kwasem D-askorbinowym to w przeciwieństwie do tego z „L” nie jest on aktywny biologicznie, a jednak ujawnia charakterystyki związane z przeciwutlenianiem. Aktywność biologiczna jest charakterystyczna dla nielicznej grupy soli oraz form poddanych wcześniej utlenieniu towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu i właśnie z podobnym kwasem spotkamy się w środowisku naturalnym dodatkowo jest najbardziej pożądaną jego formą, zbawienną dla organizmu człowieka. Jak to się ma do obecności głównego problemu tego rozważania?

Witamina C lewoskrętna dlaczego jesteśmy sceptyczni?

Gałąź przemysłu medycznego korzysta niekiedy z biologicznej drogi spożytkowania kwasu askorbinowego i wirusów, to zupełnie bez sensu wytwarzać „przemysłową” wariację z kwasem D-askorbinowym, tym bardziej iż byłoby to zdecydowanie:

•    droższe
•    trudniejsze

Witamina c lewoskrętna opinie

Pamiętając o tym każdy rodzaj kwasu askorbinowego który pragniemy przyjąć z użyciem pigułek bądź suplementów jest pożądana i w takim samym stopniu dobra dla ciała człowieka, abstrahując od faktu  który rodzaj kwasu askorbinowego stosujemy. Popularne hasła promujące lewoskrętną witaminę C mają na celu generowanie zysków ze sprzedaży.

Dwie witaminy C:skąd zamieszanie

Niemal wszystko rozchodzi się o chemię, a najdokładniej mówiąc o właściwość optyczną związków wyodrębnionych w konkretnej substancji. Obserwacja, że kwas L-askorbinowy wykazuje charakterystyki naturalne kwasu askorbinowego nie jest zdeterminowane tym czy jest ona skręcona w określonym kierunku, ale z położenia samej postaci atomów w substancjach chemicznych. Tak właśnie powstawał błędny przekaz, w którego rdzeniu znalazła się rewelacyjna witamina C lewoskrętna i dawkowanie której miało rzekomo być lepsze dla witalności. W konsekwencji dostrzegamy błędny przekaz ukuty na kanwie człowieczej naiwności, z wyrachowaniem użyty w celach marketingowych, kiedy faktycznie żadna ”specjalna” odmiana witaminy nie jest lepsza bądź gorsza, jest bezsporną doktryną – jak przytoczona w artykule udowodnioną przez naukowców.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie