Zdrowie

Wózek inwalidzki elektryczny – jak wybrać, by spełniał swoje funkcje?

0

Stając przed wyborem produktu, jakim jest wózek inwalidzki elektryczny, rodzi się mnóstwo wątpliwości. Wbrew pozorom jest to zakup równie ważny, co w przypadku wyboru samochodu. Niemała liczba elementów decyduje o zadowoleniu z użytkowania.

Wózek inwalidzki elektryczny – na pomoc osobie niepełnosprawnej

Osoby, które nie są w stanie poradzić sobie z wózkiem inwalidzkim z obsługą manualną, nawet poruszając się na niewielkie odległości, wybierają wózek inwalidzki elektryczny. Ten jednak musi spełniać ich potrzeby, oczekiwania i wymagania między innymi terenu, w jakim będzie użytkowany. To „narzędzie”, które ma ułatwiać codzienne funkcjonowanie, wpływać na większą samodzielność i niezależność i być pomocą, a nie przeszkodą.

Należy uwzględniać nie tylko posiadane zalety, ale i wady, które nie powinny przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Do tego funkcjonalność i wyposażenie. Nie bez znaczenia pozostaje marka sprzętu, możliwość serwisowania, renoma producenta i opinie o nim. Pozostałe, równie ważne czynniki decydujące o ostatecznym, zakupie, to cena, która powinna być adekwatna do oferowanych możliwości wózka inwalidzkiego elektrycznego, jak i rodzaj niepełnosprawności osoby stającej przed decyzją o zakupie.

Elementy konstrukcyjne

W wózku inwalidzkim elektrycznym trzeba zwracać uwagę na rodzaj silnika, który decyduje o jego żywotności, jak i osiąganej prędkości. Szybciej poruszające się wózki czy skutery, pozwalają wygodniej przemierzać nawet spore odległości, ale ich akumulatory muszą być mocniejsze, bo  szybciej się zużywają.

Osobie korzystającej z wózka niezbędna jest wygoda, w tym poruszania się po danym terenie. Nie każdy korzysta z wózka inwalidzkiego elektrycznego jedynie po drogach asfaltowych. Nierzadko osoby niepełnosprawne na co dzień potrzebują przebrnąć przez nierówne tereny, drogi wymagające zastosowania grubszego bieżnika w kołach. Na wygodę wpływać będzie również oparcie, szerokość siedziska i możliwość ich regulacji.

Każdy detal może znaczenie nie tylko dla komfortu, ale i jakości oraz trwałości, stąd trzeba wszystkie z nich brać pod uwagę.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie