BiznesPrawo

Zadania księgowych

0

W pewnym momencie swojej działalności, przedsiębiorcy, którzy do tej pory samodzielnie zajmowali się księgowością swojej firmy, decydują się na skorzystanie z usług księgowych samozatrudniających się bądź pracujących w biurach księgowych. Dlaczego zachodzi takie zjawisko i jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z usług księgowego dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto skorzystać z usług księgowego?

Skorzystanie z usług księgowego to przede wszystkim postawienie na rozwój przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę, iż księgowość i rachunkowość to stale rozwijające się dziedziny, a prawo jest niezwykle zmienne i często dość skomplikowane, warto przekazać tę część działalności specjaliście. Konsekwencją takiej decyzji jest przede wszystkim odciążenie przedsiębiorcy i możliwość skupienia się na działaniach rozwojowych firmy. Śledzenie nowych aktualizacji prawnych to bardzo pochłaniające czas zadanie. Księgowi mają zarówno wiedzę, praktyki oraz umiejętności umożliwiające im sprawniej łączyć ze sobą fakty z dziedziny rachunkowości i księgowości.

Ewidencja VAT, deklaracje PIT i CIT z pomocą księgowego

Księgowi przeprowadzają ewidencję VAT oraz sporządzają deklarację PIT i CIT. Stają się przedstawicielami firmy, jeśli chodzi o prowadzenie rozmów z instytucjami państwowymi.

Księgi rachunkowe

Księgowi zajmują się prowadzeniem ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwach. Znajdują się w nich między innymi informacje o obrotach i saldach księgi głównej oraz księgi przychodów i rozchodów, gdzie znajduje się dokumentację dotyczącą np. wynagrodzeń pracowników.

Sprawozdania finansowe a księgowi

Księgowi przygotowują również sprawozdania finansowe działalności przedsiębiorstwa, a także tworzą plany kont oraz całą politykę rachunkową firmy. Pozwala to usprawnić działanie przedsiębiorstwa, głównie zoptymalizować i uporządkować działalność rachunkową.

Usługi kadrowo-płacowe warszawskich księgowych

Księgowi przygotowują dokumentację dotyczącą zatrudnionych pracowników. Zajmują się sporządzaniem umów oraz rozliczaniem kwestii związanych z wypłatami, każdego rodzaju urlopami (wypoczynkowymi, macierzyńskimi itd.) oraz zwolnieniami lekarskimi.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes