CiekawostkiModaZakupy

Najbardziej popularne rodzaje naszyjników

0
najbardziej-popularne-rodzaje-naszyjnikow

Naszyjniki to elementy biżuterii doceniane przez kobiety w różnym wieku. Bogaty wybór tych produktów sprawia, że każda klientka może dopasować idealny wyrób jubilerski dla siebie. Dostępne są bowiem różne rodzaje naszyjników. Czy wiesz, jakie są między nimi podstawowe różnice? W poniższym artykule przedstawiamy charakterystykę najpopularniejszych naszyjników, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet.

Podziału naszyjników można dokonać według różnych kryteriów, ale najczęściej wymienia się ich rodzaje na podstawie długości. Niektóre kobiety lubią długą biżuterię na szyję, a inne panie cenią sobie krótkie wyroby, które okazują się wygodniejsze na co dzień. Warto je dopasować nie tylko do własnych preferencji, ale również do stylizacji. Do każdego stroju pasuje bowiem inny rodzaj naszyjnika. Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart mówi: Naszyjnik to bardzo ważna część stylizacji, która podkreśla zarówno ubrania, jak i inne dodatki. Dlatego tak ważne okazuje się odpowiednie dopasowanie tego wyrobu jubilerskiego. Powinien on pasować nie tylko do stroju i innych rodzajów biżuterii, ale także do typu urody noszącej go osoby.

Jakie naszyjniki najczęściej wybierają kobiety?

Dopasowując naszyjniki, kobiety najczęściej kierują się własnymi upodobaniami. Jest to bardzo ważne, ponieważ biżuteria powinna spełniać oczekiwania noszącej ją osoby, ale poza tym warto dobrać ją także do zakładanej stylizacji czy okazji. Na szczęście dostępne są różne rodzaje naszyjników, co znacznie ułatwia ich indywidualne dopasowywanie. Na uwagę zasługują przede wszystkim kolie, uznawane za najkrótsze naszyjniki, ponieważ ich długość nie przekracza 35 cm. Noszone są więc przy samej szyi, w związku z czym nazywane są także obrożami. Bardzo dobrze sprawdzają się jako biżuteria wieczorowa i pasują do niemalże każdego typu urody. Najdłuższe są natomiast lariaty, zazwyczaj ich długość wynosi więcej niż 120 cm. Dzięki temu można je nosić na wiele różnych sposobów, uatrakcyjniając stylizację. Ze względu na to, że naszyjniki tego rodzaju sięgają aż do pępka, często są okręcane dwu- lub trzykrotnie wokół szyi.

Ciekawą propozycję stanowią również chokery, są one trochę dłuższe od kolii. W związku z tym pasują głównie kobietom o smukłych szyjach oraz ostrych rysach twarzy. Najczęściej są wybierane przez młode dziewczyny, ale czasem sięgają po nie również dojrzałe klientki. Poza tym panie chętnie wybierają naszyjniki o długości 43-55 cm, nazywane księżniczkami. Okazują się one idealne niemalże dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku czy figury. Podkreślają każdy dekolt i pasują do wielu stylizacji. Wyróżniają się uniwersalnością i są chętnie wybierane na prezent. Panie mogą się zdecydować także na naszyjniki typu opera, które sięgają poza linię biustu. Bardzo ładnie się prezentują, ale są rzadko noszone.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki