DomPodróżeZakupy

Zanim wyruszysz w podróż życia – sprawdź, czego potrzebuje Twoja przyczepa kempingowa

0

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Podróżujący po całym kontynencie właściciele kamperów  przyczep kempingowych na pewno już od dawna mają w głowie wszystkie kierunki wakacyjnych wypraw. A może wreszcie zdecydują się na wielką pętlę – pod warunkiem, że mogą liczyć na wyjątkowo długi urlop alb są już na emeryturze. Ważne, by przed wyruszeniem na kemping dokładnie sprawdzić przyczepę. Chodzi tu zarówno o stan techniczny, jak i wszystkie akcesoria do przyczep kempingowych.

Zacznijmy od części instalacyjnych. Po przybyciu na kemping trzeba podłączyć się do mediów. Przyda się przedłużacz nieco dłuższy niż standardowy – nie wszystkie placówki dają możliwość zaparkowania bezpośrednio przy stanowisku. Przyda się również elektroblok, który umożliwi podłączenie do przyczepy lub kampera drugiego akumulatora. To rozwiązanie, znane choćby z jachtów, pozwoli zapewnić osobny obieg energii używanej w pojeździe podczas drogi oraz w przyczepie na postoju. Kolejny sprzęt ułatwiający życie w podróży to przetwornica napięcia, dzięki której będzie można użyć urządzeń z różną transformacją.

Pomysłowe akcesoria do przyczep kempingowych to duże wsparcie w drodze

Niektóre akcesoria do przyczep kempingowych oparte na prostych pomysłach naprawdę wspierają planowanie. Wiadomo, że w drodze lepiej wiedzieć, czego ubyło, by móc zawczasu uzupełnić strategiczny zasób. Genialnym sposobem kontrolowania stanu butli z gazem będzie specjalna waga o wymiarach podstawy zbiornika, na której wystarczy go ustawić. Dzięki specjalnej aplikacji można na bieżąco sprawdzać poziom napełnienia butli i reagować zawczasu, gdy zostaną w niej już tylko opary. Do tej instalacji warto nabyć turystyczny czujnik gazu, choć najpierw po roku przerwy należy zacząć od kontroli wszystkich zaworów i złączek. Z gazem nie ma żartów, a w środku sezonu nie warto marnować dni urlopu na poszukiwanie możliwości naprawy usterek.

Żelazny zestaw części zawsze w cenie

Zresztą każdy, komu nie straszne klucze i kombinerki, powinien ustalić żelazny zestaw części zamiennych i awaryjnych, by w razie potrzeby szybko usunąć awarię. Akcesoria do przyczep kempingowych często posiadają uniwersalny charakter i mogą znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach. Poza tym musimy przejrzeć również stelaże, złączki i mocowania do rolet, markiz, daszków i innych elementów powiększających powierzchnię naszego kempingowego królestwa. Można również rozważyć wymianę starych naczyń i wyposażenia, które często bywają zbieraniną przedmiotów niepotrzebnych w domu, na naczynia, które się nie tłuką, czy składane meble z tkaniny.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom