Zdrowie

Dlaczego warto stosować kolagen rybi?

0

Cudowne środki odmładzające zajmują współcześnie sporą przestrzeń na półkach w drogeriach i aptekach. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych receptur, dzięki którym zatrzymanie czasu staje się możliwe. Okazuje się jednak, że sama natura dba o nas najlepiej i daje nam cenne składniki, które świetnie wpływają na wygląd i zdrowie naszej skóry.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest głównym składnikiem nie tylko ludzkiej skóry, ale również nerek, wątroby, żołądka i innych narządów. Ma on zdolność wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia tkanek. Kolagenu zaczyna ubywać w naszym organizmie już od około 25 roku życia, co powoduje starzenie się skóry oraz pojawianie się pierwszych zmarszczek. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia suplementacja tego białka, bez względu na wiek.

Dlaczego kolagen rybi?

Kolagen rybi jest dla nas świetnym suplementem, gdyż jego budowa jest najbardziej zbliżona do budowy kolagenu ludzkiego oraz znakomicie odpowiada naszemu DNA. Sprawia to, że działa on znacznie efektywniej niż substancje syntetyczne lub pochodzenia wołowego czy wieprzowego. Kolagen rybi jest bardzo dobrze przyswajalny, a ponadto wspiera fibroblasty, pobudzając je do produkcji nowych białek. Tego rodzaju preparaty dostępne są najczęściej w postaci proszku i można je zakupić praktycznie w każdej aptece. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby był to kolagen pochodzący z ryb morskich, a dokładnie z ich skóry.

Korzyści płynące ze stosowania kolagenu rybiego

Stosowanie kolagenu rybiego wpływa korzystnie nie tylko na samą skórę i jej kondycję, ale również na cały organizm. Poniżej kilka przykładów.
Odmłodzenie. Po 25 roku życia skóra zaczyna tracić kolagen, przez co stopniowo następuje jej degradacja. To z kolei sprzyja jej przesuszaniu oraz powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Kolagen rybi pomaga przywrócić skórze jędrność, nawilża ją oraz znacznie poprawia jej koloryt.
Redukcja. Niedobór kolagenu przyczynia się również do osłabienia ukrwienia skóry, a przez to do powstawania na niej cellulitu. Uzupełnienie braków pozwala na wygładzenie oraz ujędrnienie naskórka oraz zapobiega powstawaniu zmian cellulitowych.
Poprawa. Kolagen jest również bardzo ważnym elementem budulcowym włosów. Regularnie stosowany kolagen rybi wzbogaca strukturę włosów, przez co mniej się łamią, nie wypadają oraz są mocniejsze i bardziej lśniące.
Wzmocnienie. Dolegliwości związane ze stawami dotyczą sporej części współczesnego społeczeństwa. Kolagen rybi wzmacnia je oraz znacznie poprawia ich kondycję, przez co zmniejsza również dolegliwości bólowe.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie