LifestyleUroda

Golenie twarzy, a ręcznik do golenia – poznaj korzyści

0

Każdy mężczyzna wie, że codziennego golenie się to nie jest przyjemna sprawa. Liczne podrapania i pieczenie, które z nich wynika, są dla wielu codziennością. Umiejętnie wykorzystując ręcznik do golenia, można jednak tego uniknąć i nawet w stu procentach zminimalizować podrażnienia.

Golenie się wydaje się być bardzo prostą czynnością. W praktyce jednak wcale tak nie jest, gdyż wymaga ono niezwykłej precyzji i wyposażenia się w odpowiedni sprzęt. Niestety bez tego może okazać się, że każde golenie będzie wiązało się z licznymi podrażnieniami, a wręcz ranami. Kluczową kwestią, by tego uniknąć, jest wyposażenie się w odpowiednie akcesoria, a ponadto poznanie profesjonalnych technik powszechnie wykorzystywanych przez profesjonalistów w zakładach barberskich. Umiejętnie zastosowane potrafią zniwelować ilość podrażnień nawet do zera, co jednak wymaga nieco wprawy.

Jak rosną włosy na twarzy?

Chcąc zrozumieć, w jaki sposób dochodzi do podrażnień, a także jak się golić, by ich uniknąć i jaką rolę gra tu ręcznik, najpierw trzeba zrozumieć, jak rosną włosy. Jest to skomplikowany proces, który jednak postępuje według prostego schematu. Włosy na twarzy, a także na reszcie ciała wyrastają ze skóry, a dokładnie ze skóry właściwej, w której znajdują się mieszki włosowe. Są one umiejscowione w warstwie skóry właściwej, nad którą jest jeszcze naskórek. Same mieszki mogą być też zlokalizowane dość głęboko. Włosy, które są już dość długie, nigdy nie stanowią problemu, podczas gdy największe podrażnienia powstają wtedy, gdy dojdzie do „poszarpania włosów” przy samej skórze lub podczas ich odrastania. Dzieje się tak dlatego, że gdy goli się w nieprawidłowy sposób, włosy podczas późniejszego odrastania wrastają w skórę, tworząc podrażnienia. Efektem tego są czerwone plamy swędzenie. Rozwiązaniem tego problemu jest golenie „na gładko” jednak w taki sposób, by włosy później nie wrastały w skórę. Chcąc to osiągnąć, należy golić się precyzyjnie przy samej skórze.

Ręcznik do golenia – komu przyda się najbardziej

Golenie jest najbardziej utrudnione u osób, które mają twardy zarost. To oni zyskają najwięcej, jeśli użyją do golenia ręcznika. Należy też mieć dobrze naostrzoną brzytwę lub nowe żyletki. Warto pamiętać, że tępe ostrza są bardzo częstą przyczyną podrażnień przy goleniu. Chcąc osiągnąć efekt gładko ogolonej skóry bez podrażnień, należy prowadzić żyletkę delikatnie przy samej powierzchni, ale nie dociskając jej do skóry. To sprawi, że włoski będą golone gładko nad skórą, a nie pod warstwą naskórka, co spowoduje problemy. Ręcznik używa się po to, by zmiękczyć zarost, co sprawia, że nie ślizga się pod żyletką i nie trzeba dociskać jej do skóry. Przy okazji zmiękczenie zarostu pomoże przy zniwelowaniu zacięć, które są powszechne podczas golenia twardego zarostu.

Jak golić się z ręcznikiem?

Golenie się z ręcznikiem pozwala na bardzo skuteczne zmiękczenie zarostu do tego stopnia, że żyletka bez problemu sobie z nim poradzi. W normalnych warunkach twardy zarost nie poddaje się nawet, gdy użyje się dużej ilości kremu do golenia, a także ostrych ostrzy. Chcąc uniknąć problemów, wystarczy zaopatrzyć się w gruby ręcznik, który następnie namacza się w gorącej wodzie. Powinna ona być tak ciepła, jak to możliwe, by się nie poparzyć. Następnie przykłada się ręcznik do golonych miejsc na dwie lub trzy minuty. W tym czasie włosy chłoną wilgoć i zmiękczają się pod wpływem ciepła. Następnie można nałożyć krem do golenia lub piankę. Po takim zabiegu nawet najtwardszy zarost stanie się relatywnie miękki i będzie można go swobodnie ogolić, bez mocnego dociskania żyletki do skóry, co powoduje liczne podrażnienia i zacięcia. Tę metodę można stosować na jednodniowy lub trzydniowy zarost, a także na zarost dłuższy, który ma już kilka dni. Włosy każdej długości poddadzą się zmiękczeniu. Wykorzystując ręcznik, należy pamiętać, aby regularnie go prać, gdyż ciepło i wilgoć to idealne warunki do rozwoju bakterii.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Lifestyle