MotoryzacjaRóżności

Jak kupić auto w Niemczech i nie dać się oszukać?

0

Coraz więcej kierowców decyduje się na kupno samochodu w Niemczech. Z reguły nabywców kusi cena, atrakcyjne warunki zakupu, dostępność od ręki, propozycje kupna auta z gwarancją i zapewnienie, iż auta są mało eksploatowane. Jak zakupić auto w Niemczech i nie dać się przy tym oszukać ?

Gdzie szukać aut w Niemczech

Wybór miejsca, skąd jest możliwość nabycia samochodu jest dość szeroki. Oczywistym wyborem jest salon samochodowy bądź dealer. Są to źródła dość bezpieczne, gdyż z obu źródeł w zdecydowanej większości kupimy auto z gwarancją. Kolejnym bardzo ważnym powodem, dla którego warto zastanowić się nad salonem lub dealer jest fakt, iż w przypadku relatywnie nowych modeli, otrzymamy gwarancję w postaci certyfikatów, potwierdzenia przeglądu oraz dowodu na dobry stan techniczny samochodu.

Innym sposobem na kupno samochodu w Niemczech jest dokonanie transakcji z osobą prywatną. W tym przypadku należy jednak zachować dalece idącą ostrożność. Podczas kupna samochodu od osoby prywatnej, nie mamy prawa do rękojmi, czyli możliwości zwrotu towaru ze względu na brak lub szkodę fizyczną. Warto pamiętać wtedy, by była z nami osoba znająca się na rzeczy i mogąca ocenić, czy samochód jest zdatny do używania w stopniu zadowalającym. Podczas kupna samochodu od osoby prywatnej rzadko kiedy proponowane są auta z gwarancją. Ten aspekt również należy wziąć pod uwagę podczas wyboru modelu.

Na co uważać podczas zakupu auta w Niemczech

Najważniejszy podczas zakupu auta jest zdrowy rozsądek. Jeżeli cena samochodu jest niespodziewanie niska, powinniśmy od razu zdać sobie sprawę z tego, że coś z tym autem jest nie tak. Takie okazje zdarzają się bardzo rzadko i z reguły idą w parze z wieloma mankamentami technicznymi, które wyjdą już po jakimś czasie jazdy samochodem. Kolejną istotną kwestią są płatności dodatkowe. Musimy pamiętać, że na cenę samochodu w Niemczech nie składa się jedynie goła cena auta. Warto mieć ze sobą dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dodatkowe sprawdzenie stanu pojazdu przez mechanika, opłatę ubezpieczeniową lub tymczasowe tablice rejestracyjne. Ostatnią, równie istotną kwestią jest potrzeba prześwietlenia kompletu wymaganych dokumentów, czyli w przypadku samochodów niemieckich karty pojazdu, potwierdzenie badań TUV oraz potwierdzenie wyrejestrowania samochodu.

Czy warto kupować auta z gwarancją ?

Definitywnie najbezpieczniejszą opcją dla nabywców z Polski jest zakup samochodu z gwarancją. Daje nam to pewność tego, że bez względu na obecny stan pojazdu nie poniesiemy dodatkowych kosztów z tytułu naszej niewiedzy lub złych intencji sprzedającego.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Motoryzacja