CiekawostkiZdrowie

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kompletu odzieży medycznej?

0
Jak wybrać odpowiedni rozmiar kompletu odzieży medycznej?

Jako pracownik służby zdrowia, musisz koniecznie wybrać odpowiedniej jakości komplet odzieży medycznej i czuć się w nim komfortowo.

Ale to nie znaczy, że będziesz nosić strój medyczny bez stylu i komplety, które nie są nowoczesne.

Czy wiesz, że istnieją komplety odzieży medycznej odpowiednie dla wszystkich rozmiarów i sylwetek? Komplety odzieży medycznej, w której poczujesz się doskonale, a jednocześnie podkreśli ona Twoją sylwetkę.

Dla kobiet

Sylwetka typu 8.

Kobiety o sylwetce klepsydry mają biodra oraz ramiona mniej więcej na tej samej szerokości, dobrze zarysowaną talię i najbardziej harmonijne kształty. Jeśli masz taką sylwetkę, masz szczęście, bo możesz nosić wszystko. Bluzy z kołnierzykiem typu cache-coeur doskonale podkreślą Twoją sylwetkę.

Sylwetka typu X

Jeśli masz kształt X, oznacza to, że masz kształt, w którym ramiona są wyrównane z biodrami, a talia również jest dobrze zaznaczona. Ale w porównaniu z sylwetką klepsydry nie masz tak obfitych kształtów, jesteś niższego wzrostu i masz mniejszy biust. W takim przypadku unikaj zbyt luźnych kompletów medycznych i preferuj dopasowane bluzy, które najlepiej eksponują kształty. Ale nie będziesz musiała wybierać zbyt ciasnego kompletu medycznego.

Sylwetka typu H

Masz sylwetkę typu H, jeśli twoje ramiona są na jednej linii z biodrami, a talia nie jest bardzo zaznaczona. Jest to dość rozpowszechniony typ sylwetki. Aby jak najlepiej podkreślić sylwetkę, najlepiej wybrać komplet odzieży medycznej o dopasowanym kroju i unikać luźniejszych rozcięć, które mogłyby maskować Twoje kształty.

Spodnie bootcut i bluzy z wzorami i kieszeniami to dobry wybór, aby stworzyć iluzję krągłości.

Sylwetka typu V

Charakteryzuje się ramionami szerszymi niż biodra. Jeśli masz tego typu sylwetkę, najlepiej zwróć uwagę na nogi. W takim przypadku dobrze byłoby wybrać komplety odzieży medycznej z krótkimi bluzami, w solidnych i stonowanych odcieniach. Spodnie o prostym lub dopasowanym kroju najlepiej wyeksponują Twoje nogi.

Sylwetka typu A

Kobiety o sylwetce typu A mają sylwetkę typu piramidy. Mają węższe ramiona i wyraźniejsze biodra. Dlatego będziesz musiała skupić się na górnej części ciała, aby przywrócić równowagę sylwetce. Bluzy z wzorami i pięknymi kolorami są więc idealnym wyborem. Można je łączyć ze spodniami medycznymi w ciemnych odcieniach, o prostszym lub szerszym kroju dla uzyskania bardziej wydłużonej sylwetki.

Sylwetka typu O

Kobiety, które mają kształt litery O, mają bardziej okrągłe i bardziej obfite kształty. Komplety odzieży medycznej są więc tymi, które pozwolą zachować pewną harmonię. Należy unikać zbyt dopasowanych krojów i preferować luźniejszy styl.

Dla mężczyzn

Generalnie komplety odzieży medycznej mają krój dostosowany do wszystkich sylwetek. Jedna rzecz, która ułatwia wybór.

A ponieważ komfort jest najważniejszy w przypadku stroju medycznego, wybór odpowiedniego rozmiaru kompletu odzieży medycznej jest równie ważny. Konieczne jest, abyś czuł się jak najlepiej w Twoim komplecie odzieży medycznej.

Przed zakupem kompletu odzieży medycznej będziesz zatem musiał zwrócić szczególną uwagę na tabelę rozmiarów proponowaną na stronie internetowej. W ten sposób wybierzesz komplet odzieży medycznej, który pasuje do Ciebie jak ulał i zapewnia maksymalny komfort. Tabela rozmiarów pozwoli Ci uzyskać przydatne informacje o różnych dostępnych modelach.

Ponadto, oprócz odpowiedniego rozmiaru, wybrany komplet odzieży medycznej musi być najbardziej praktyczny. Fartuch lub spodnie muszą mieć kieszenie, w których zmieścisz potrzebne Ci rzeczy.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki