Dzieci

Karuzela do łóżeczka dziecięcego — czy warto?

0
karuzela do łóżeczka - Karuzela do łóżeczka dziecięcego - czy warto

Karuzela do łóżeczka to akcesorium, które zajmuje ważne miejsce w ofercie produktów dla niemowlaków. Nie należy ona do niezbędnych gadżetów, jednak mimo wszystko, jest ona bardzo pomocna. Przed rozpoczęciem przez dziecko chwytania i trzymania zabawek, karuzela umożliwia prezentowanie kolorowych zabawek w najróżniejszych konfiguracjach oraz z dodatkowymi akcesoriami stymulującymi.

Karuzela do łóżeczka — kiedy warto w nie zainwestować

Karuzela do łóżeczka nie jest potrzebna od razu po urodzeniu się maluszka. Noworodek jej nie potrzebuje, gdyż po prostu nie potrafi jej dostrzec ani docenić jej walorów. Co więcej, nadmiar bodźców na samym początku rozwoju może wręcz przeszkadzać. Gdy maluszek kończy 2-3 miesiące, następuje taki czas, w którym zainteresuje się tym produktem.Warto znać zalety, jakie oferują karuzele do łóżeczka. Są nimi:

  • zajęcie maluszka,
  • uspokojenie niemowlaka i umożliwienie mu zaśnięcia,
  • rozwinięcie umiejętności wzrokowo-słuchowych,
  • sprawienie, że dziecko może poczuć się bezpiecznie (widzi to samo za każdym razem, gdy się budzi).

Poza wiekiem minimalnym istnieje również wiek, kiedy karuzela do łóżeczka staje się zupełnie niepotrzebna. Producenci rekomendują, aby zrobić to wtedy, gdy maluszek zacznie się podciągać do siadania oraz zacznie próbować przejść do pozycji siedzącej. Ma to miejsce mniej więcej w 5-6 miesiącu życia dziecka.

Model bogaty czy stonowany — który warto wybrać?

Istnieje tendencja do wybierania zabawek o rozbudowanych możliwościach. Jednak im mniej opcji, tym lepiej. Warto jednak wiedzieć, iż nadmiar rozwiązań zastosowanych w jednym produkcie może przyczynić się do rozdrażnienia dziecka, jak i również do jego przestymulowania. Ma to miejsce szczególnie wtedy, jeśli nie ma możliwości włączenia i wyłączenia poszczególnych funkcji niezależnie od siebie. Dziecko rodzi się z jeszcze niewykształconym układem nerwowym, dlatego zaleca się zachować rozsądek podczas wybierania zabawek oraz kierować się zasadą złotego środka. Zabawki powinny przede wszystkim posiadać kontrastowe barwy, gdyż takie najlepiej rozróżniają niemowlaki — jednak nie powinno być ich zbyt dużo.W czasie wyboru już na samym początku należy wziąć pod uwagę sposób nakręcania karuzeli. Najprostsze i najtańsze są karuzele z pozytywką, a więc nakręcane tego typu modele maj jedna dość istotną wadę — co chwilę trzeba je nakręcać. Może to być irytujące, zwłaszcza gdy maluszek bardzo upodoba sobie tę zabawkę i będzie chciał często z niej korzystać.Drugi rodzaj to karuzele wyposażone we włącznik, które włącza się poprzez naciśnięcie guzika. Zapewnia to działanie produktu przez 20-40 minut, w zależności od wybranego modelu. Po wybranym czasie karuzela wyłącza się i w przypadku zdecydowania się na kontynuację jej działania, trzeba po prostu przycisnąć przycisk.Do najdroższych karuzeli zaliczane są te, które działają na pilota — pozwalają one sterować zabawkę, bez potrzeby podchodzenia do łóżeczka. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które uruchamiają się na dźwięk płaczu dziecka Każda karuzela wyposażona jest w kilka różnych funkcji. Podstawowe modele po prostu kręcą się wokół własnej osi, imitując przy tym dźwięki, których celem jest uspokojenie dziecka lub zachęcenie go do aktywnego podziwiania otaczających przedmiotów i światła. Poza tradycyjną karuzelą coraz częściej na rynku można spotkać modele z projektorem i światełkami. Istnieją także karuzele wyposażone w lusterko czy też regulacje głośności. Tak więc podczas wyboru najlepszego produktu warto dobrze się zastanowić.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci