CiekawostkiKuchniaZdrowie

Niedoceniany zielony jęczmień

0

Dążąc do doskonałości nieustannie poszukujemy produktów spożywczych, które zapewnią nam maksimum substancji odżywczych przy minimum kaloryczności. Od naszej diety oczekujemy, że pozwoli ona zachować młodzieńczą sylwetkę a jednocześnie uzdrowi ciało, umysłowi zaś zapewni sprawność intelektualną. Jednym z produktów spożywczych, które w ostatnim czasie coraz więcej osób włącza do swojej diety w przekonaniu o jego wyjątkowych właściwościach jest zielony jęczmień.

Właściwości zdrowotnie zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień to kopalnia witamin oraz wartościowych składników mineralnych. Zawiera witaminy z grupy B, antyoksydanty w postaci witaminy C, E, betakarotenu oraz żelazo, magnez i cynk. Zielone łodygi młodego jęczmienia zawierają organiczne hormony oraz chlorofil. Ważnym dla człowieka składnikiem są aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie syntetyzować i muszą one być dostarczane naszego organizmowi z zewnątrz.

Antyoksydanty znajdujące się w zielonym jęczmieniu posiadają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wspomagają nasz system immunologiczny chroniąc organizm przed wirusami i stanami zapalnymi. Zielony jęczmień pomaga leczyć trądzik młodzieńczy i owrzodzenia skóry. Jednocześnie łagodzi bóle żołądka, bóle i obrzęki zapalne stawów. Chlorofil charakterystyczny dla wszystkich zielonych roślin odkwasza organizm wspierając go w odzyskaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zielony jęczmień wspomaga leczenie cukrzycy, chorób serca czy nadciśnienia tętniczego.

Zielony jęczmień na odchudzanie 

Zielony jęczmień  zawiera sporą porcję błonnika pokarmowego, który w naszym organizmie intensyfikuje metabolizm tłuszczów, dzięki temu zalecany jest do spożycia w okresie stosowania diety odchudzającej i leczeniu nadwagi oraz otyłości lub po prostu jako suplement regulujący czynności organizmu. Zielony jęczmień obniża także stężenie cholesterolu we krwi a dzięki frakcji błonnika nierozpuszczalnego korzystnie wpływa na system pokarmowy usprawniając jego pracę i zmniejszając, w długim okresie czasu, ryzyko powstania nowotworu jelita.

 W jaki sposób spożywać zielony jęczmień? 

Zielony jęczmień dostępny jest w postaci zielonego proszku dodawanego do jedzenia. Jednak znacznie prostszym rozwiązaniem jest stosowanie go w postaci kapsułek. W aptekach stacjonarnych i online oraz sklepach ze zdrową żywnością można otrzymać ten suplement diety produkowany przez co najmniej kilka firm. Zielony jęczmień gorvitazielony jęczmień A-Z Medica, czy DozProduct młody jęczmień to produkty zapewniające bogactwo najlepszych cech rośliny. Osoby stosujące ten suplement zwracają przede wszystkim uwagę na poprawę samopoczucia i przypływ dobrej energii. Zmiany można również zaobserwować na podstawie badań krwi i sukcesywnie poprawiających się wyników.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki