Uroda

Rozstępy w ciąży – czy można im zapobiec?

0

Ciąża, mimo iż jest wyjątkowym i przepięknym czasem w życiu każdej przyszłej mamy nie jest niestety pozbawiona pewnych mankamentów. Łamliwe paznokcie, wypadające włosy, dodatkowe kilogramy, częste wahania nastrojów, a przede wszystkim znienawidzone przez kobiety rozstępy! To właśnie one stanowią jedne z częstszych utrapień. Na szczęście rozstępy w ciąży można ograniczać lub też całkowicie im zapobiegać. W tym artykule podpowiemy, jak to robić!

Rozstępy w ciąży

Ciąża dla każdego kobiecego organizmu jest dużym wyzwaniem oraz obciążeniem. Zauważyć można to między innymi na skórze, na której w wyniku zmian hormonalnych pojawiają się rozstępy. Najczęstsze miejsca ich występowania to brzuch, uda, pośladki oraz piersi. Skłonności do powstawania rozstępów w okresie ciąży są uwarunkowane genetycznie, a ponadto znaczenie w tym przypadku może odgrywać dotychczasowy stan naszej skóry, jej pielęgnacja, jak również liczba przybranych kilogramów. W przypadku szybkiego przyrostu wagi, skóra często nie jest w stanie przystosować się do zachodzących zmian.

Sposoby na rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży to nieestetyczny problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać tym zmianom skórnym, gdyż ich usuwanie może być w niektórych przypadkach trudne, długotrwałe i kosztowne. Jak zatem skutecznie walczyć z rozstępami?
Skóra naszego ciała od pewnego wieku potrzebuje szczególnej troski. Warto zatem zadbać o jej dobrą kondycję już przed ciążą, poprzez jej regularne ujędrnianie przy pomocy ćwiczeń, zabiegów, stosowania odpowiednich nawilżających balsamów do ciała, a także stosując zdrową dietę, pozbawioną fast foodów, żywności przetworzonej, tłustej oraz słodyczy. Oto, jakie kroki należy podjąć:
Pamiętaj, aby nawadniać organizm, ponieważ woda pozwala usuwać szkodliwe toksyny oraz związki, a ponadto korzystnie wpływa na komórki naskórka.
Twoje dieta powinna być bogata w liczne warzywa oraz owoce, w tym takie zawierające dużą ilość wody (melony, arbuzy, ogórki oraz truskawki), jak i również ryby oraz produkty chude i lekkostrawne.

Ruch to podstawa! Każdego dnia spaceruj lub wykonuj podstawowe ćwiczenia wzmacniające, jeśli oczywiście pozwala Ci na to stan Twojego zdrowia. W przypadku chęci rozpoczęcia ćwiczeń konieczna jest konsultacja lekarska, jednakże aktywność fizyczna z pewnością korzystnie wpłynie na stan Twojej skóry.
Wybierając kosmetyki pielęgnujące do ciała zwracaj uwagę na ich skład, w którym powinien znaleźć się wyciąg ze skrzypu polnego, olej z wiesiołka, czerwonego wina oraz bluszczu, a także olej z pięciornika, kiełków pszenicy oraz arganowy. Działają one nawilżająco, regenerująco, a przede wszystkim pobudzają odnowę komórkową oraz wpływają korzystnie na stan naczyń krwionośnych, co ujędrni oraz wzmocni naszą skórę.

Przy rozstępach pomocny jest także codzienny prysznic z naprzemienną raz ciepłą, a raz zimną wodą.
Warto stosować raz w tygodniu gotowe lub naturalne peelingi na bazie kawy lub cukru.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda