ModaZakupy

Ubrania sportowe na zimę – jakie wybrać?

0

Jak wybierać ubrania sportowe?

Niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportową uprawiamy zimą, to nasza garderoba powinna być dostosowana do warunków panujących na zewnątrz. Zarówno więc podczas biegania, zjeżdżania na nartach, jak i radosnego szaleństwa na sankach z dziećmi połączonego z lepieniem bałwana, powinniśmy założyć nie tylko cieplejszą kurtkę, spodnie oraz czapkę i rękawiczki, ale przede wszystkim odzież sportową, która zapewni nam komfort poruszania się, nie przemoknie i nie doprowadzi do przegrzania lub wychłodzenia ciała. Na co więc zwrócić uwagę kompletując odzież sportową 4F na zimę?

Odpowiednie materiały

Kluczowa jest każda z trzech warstw – zarówno wewnętrzna, zewnętrzna, jak i wypełnienie pomiędzy nimi. Dzisiejsza, profesjonalna odzież sportowa 4F wykorzystuje materiały, które zapewnią optymalne ciepło, nie doprowadzą do przegrzania, nie przemokną i ochronią przed mroźnym wiatrem. Ich dodatkową zaletą jest to, że są lekkie i idealnie dopasowują się do sylwetki, dzięki czemu gwarantują nam całkowitą swobodę ruchów. Zdecydowanie więc postaw na dobrej jakości materiały zarówno syntetyczne, jak i naturalne, np. wełnę.

Szczegóły, które jednak robią kolosalną różnicę

Mroźny wiatr i wilgoć mogą dostać się pod odzież nie tylko za sprawą kiepskiego materiału – równie ważne są wszystkie wykończenia i specjalne dodatki, które zapewnią idealną szczelność. Zwróć więc uwagę na takie sprawy jak wykończenie rękawów i dołu oraz góry kurtki i spodni – powinny mieć one specjalne ściągacze lub zapięcia na rzepy, które przytrzymają odzież sportową 4F blisko ciała i nie dopuszczą, aby przez te szczeliny przedostał się śnieg czy wiatr. Nie mniej istotne są dobrze zamaskowane suwaki – to także newralgiczne punty.

Zapewniające swobodę ruchów kroje

Niektórych przeraża już sama myśl, że muszą na siebie włożyć te grube, ciężkie i strasznie niewygodne zimowe kurtki i spodnie, co oczywiście ma się nijak do profesjonalnej odzieży sportowej 4F. Ubrania na zimę wcale nie muszą być ciężkie i niewygodne – wprost przeciwnie – projektanci odzieży sportowej dokładają wszelkich starań, aby były one lekkie, wygodne i nie krępowały naszych ruchów podczas uprawiania sportów. Poza tym są dobrze dopasowanie i nie zniekształcają naszej sylwetki.

Atrakcyjne wizualnie

Szeroki wybór odzieży sportowej sprawia, że możemy dopasować ją również pod względem naszych preferencji kolorystycznych. Nie musimy decydować się na jaskrawe wstawki czy intensywne kolory – równie dobrze możemy wybrać stonowaną odzież sportową 4F w jednolitym kolorze z subtelnymi dodatkami. Obecnie odzież sportowa może być na tyle przyjazna dla oka, że z powodzeniem niektóre jej elementy wykorzystamy również na co dzień.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda