CiekawostkiPodróżeRóżności

Władysławowo – noclegi u progu Półwyspu Helskiego

0
Władysławowo: nocleg blisko morza z widokiem na kutry rybackie

Jakie apartamenty nad morzem wybrać na wakacyjny wypoczynek, by zażyć zarówno morskiej bryzy, jak i nocnego życia? Opcji jest wiele, ale zwycięzca tylko jeden: Władysławowo! Noclegi w tym miasteczku to stały cel urlopu wielu osób, które poszukują dobrej zabawy. Dołącz do nich i sprawdź, dlaczego apartament Władysławowo to atrakcyjny wybór!

Władysławowo odznacza się na mapie Polski wyjątkową lokalizacją – to najbardziej na północ wysunięte miasto w Polsce! Położone u progu Mierzei Helskiej oferuje przyjezdnym noclegi nad morzem, czyste powietrze nasycone jodem, dostęp do pięciu kąpielisk, a także do wód płytkiej i wietrznej Zatoki Puckiej. Miłośnicy sportów wodnych, długich spacerów, szalonych imprez i morskich kąpieli bez wątpienia nie będą żałować, że zdecydowali się na noclegi Władysławowo.

Władysławowo – centrum sportów wodnych

Jak już wspomniano, Władysławowo położone jest w doskonałej lokalizacji dla fanów aktywnego wypoczynku. Wietrzna Zatoka Pucka to mekka windsurferów, kitesurferów czy żeglarzy. Bez problemu zapiszesz się na lekcje, jeśli chciałbyś postawić pierwsze kroki w którejś z tych dyscyplin, wypożyczysz strój i sprzęt, a także znajdziesz towarzyszy do naprawdę zaawansowanych ewolucji. Nie zawiedzie również publika – każdego dnia molo Władysławowo zapełnia się wczasowiczami, którzy robią sobie przerwę w codziennych spacerach, by podziwiać sportowców. Jeśli interesujesz się sportami wodnymi, z pewnością rezerwowałeś już noclegi Władysławowo w przeszłości. Nie znajdziesz lepszego miejsca w Polsce, by rozpocząć swoją przygodę na fali.

Noclegi Władysławowo – propozycja dla aktywnych

Sporty na desce to nie jedyne atrakcje dla osób, które lubią się ruszać i próbować nowych rzeczy. Na terenie Władysławowa z powodzeniem możesz wybrać się w rejs kutrem rybackim, wziąć udział w połowie dorsza, wykupić lot paralotnią albo lekcje jazdy konnej. Jeśli szukasz mniej ekstremalnych wrażeń, zabierz ze sobą do apartamentów Władysławowo rower. Specjalnie przygotowane pod jednoślady szlaki prowadzą zarówno wzdłuż wybrzeża, jak i po lesie. Bez problemu dojedziesz na Hel, by zobaczyć koniec Polski, po drodze mijając Jastarnię, Juratę czy Chałupy. W drugą stronę trasa rowerowa prowadzi aż do Trójmiasta. To jednak już spora odległość, dlatego polecamy ją tylko osobom z odpowiednią kondycją. Doskonałym pomysłem jest jednak podróż w jedną stronę na dwóch kółkach, a powrót – pociągiem. Pomorskie SKM-ki kursują na tej trasie sprawnie i z dużą częstotliwością. Nie zapominajmy o doskonale przygotowanych trasach pieszych, na których bez problemu zmieszczą się biegacze, spacerowicze i fani nordic walikingu.

Jedną z tras dojdziesz z apartamentu Władysławowo do rezerwatu przyrody Słone Łąki. Ścieżki edukacyjne prowadzące nad mokradłami pozwolą Ci zapoznać się z tutejszą fauną i florą. To jedno z nielicznych miejsc, w których występują słonorośla – czyli rośliny rosnące na zasolonym podłożu: jarnik solniskowy, centuria nadbrzeżna, babka nadmorska czy ostrzew rudy. Wśród zwierząt warto wyróżnić łabędzie nieme, kszyki czy biegusy.

Apartament Władysławowo dla dorosłych i dla dzieci

Noclegi Władysławowo to też doskonały cel podróży dla rodzin z dziećmi. Aż pięć strzeżonych kąpielisk położonych w samym mieście sprawia, że wypoczynek z maluszkami będzie dużo łatwiejszy. Place zabaw, moc atrakcji takich jak Ocean Park, Letnia Estrada Koncertowa, gdzie latem odbywają się imprezy i koncerty, powodują, że nie sposób się nudzić. Warto zarezerwować apartament Władysławowo, tym bardziej że te oferowane przez Sun & Snow rygorystyczne przestrzegają zasad związanych z ochroną przed COVID-19.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki