Jak szybko i bezpiecznie oczyścić organizm z toksyn?

Jak szybko i bezpiecznie oczyścić organizm z toksyn?

Coraz częściej wiele osób skarży się na różne, utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości. Bóle i zawroty głowy, senność, apatia i rozdrażnienie, brak apetytu lub nadmierny apetyt czy problemy ze snem i koncentracją. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej jest to brak zdrowej zbilansowanej diety, stres, brak ruchu i toksyny w organizmie.

Jak zrobić dobry detox?

Pij dużo wody!

To kluczowa sprawa, jeśli chcesz poczuć ulgę i zacząć przygodę z oczyszczaniem zaśmiecanego organizmu przez metale ciężkie i zbędne produkty przemiany materii. Woda oczyszcza drogi pokarmowe, ale też nawilża masy kałowe, dlatego nie powinny pojawiać się problemy z zaparciami. A wiadomo, że regularne wypróżnianie się pomaga szybciej pozbyć się toksyn z organizmu. Oczywiście picie wody w odpowiednich ilościach to także dobrodziejstwo dla innych narządów w organizmie, czyli np. nerek, wątroby czy mózgu. Efekty zauważysz też na swojej skórze, która staje się gładsza i wygląda na zdrowszą. Warto więc mieć przy sobie małą butelkę wody, aby zawsze móc nawodnić się i ugasić pragnienie.

Soki – pij na zdrowie

Jeśli nie masz blendera czy sokowirówki, to pomyśl nad ich zakupem. Świeże soki własnoręcznie robione są najpewniejsze i najzdrowsze. Przyrządzając na bazie owoców, czasami także z dodatkiem warzyw, smaczne smoothie, dostarczysz sobie mnóstwo cennych witamin i minerałów. Dobrze jest sięgać po nie także wtedy, gdy odczujesz głód, a nie chcesz jeść kolejnego posiłku. Soki są syte i odżywcze.

Przekąski – zdrowo i kolorowo

Dieta sałatkowa to smaczne rozwiązanie dla każdego, kto chce nie tylko oczyścić organizm, ale też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przygotowuje się je w kilka minut, a przyjemność jedzenia jest ogromna. Zdrowe, aromatyczne, z dodatkiem zdrowych tłuszczy np. oliwy z oliwek czy oleju lnianego czynią wiele dobrego dla organizmu. Warto dodawać do nich także nasiona, np. chia czy siemię lniane. Możesz zabierać je ze sobą do pracy, umieszczając w specjalnych pojemnikach i zabierać na drogę.

Błonnik witalny – oszuka twój głód

Te małe ziarenka są niesamowite, ponieważ pęcznieją w żołądku i nie odczuwa się głodu przez dłuższy czas. Oprócz tego błonnik witalny pobudza funkcje trawienia, oczyszcza jelita z toksyn i ułatwia wypróżnianie. Stosując regularnie błonnik witalny, możesz pozbyć się nieprzyjemnych zaparć, wzdęć i zrzucisz nadliczbowe kilogramy. Oprócz tego błonnik wiąże jony sodu, dzięki czemu poziom cukru we krwi może ulec obniżeniu, oraz obniża wchłanianie tłuszczów i węglowodanów.

Gdzie znajdziemy błonnik witalny? W babce płesznik i babce jajowatej. Pierwsza z nich wpływa na rozwój w jelitach dobrych kultur bakterii. Po zalania wodą ziarenek babki płesznik zaczynają pęcznieć i tworzy się z nich śluz, który ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach i w efekcie wypróżnianie.

Warto więc włączyć do swojej diety ww. błonnik witalny, dobrze się nawadniać i dużo się ruszać. Wysiłek fizyczny to także kluczowa sprawa, ponieważ pod wpływem ruchu usprawnia się praca jelit i wraz z potem usuwane są z organizmu toksyny.